limoStudenci Politechniki Łódzkiej rozpoczęli tegoroczne Juwenalia z uśmiechem na ustach. W czwartek 27 maja na placu PŁ zorganizowany został kabareton. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowały się trzy znakomite kabarety – Limo, Made in China oraz Łowcy.B.

 
Widowisko rozpoczęło się z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Warto było jednak czekać. Imprezę zainaugurował występ trójmiejskiego kabaretu Limo. Popularni artyści zagrali skecze pochodzące głównie z ich najlepszego programu – „Dzielni” z 2007 roku. Numery traktujące o życiu „dresów”, ich stosunku do kobiet, pracy i parlamentarzystów bawią do łez, mimo że znamy je z wielu realizacji telewizyjnych. Wielokrotni laureaci PAKI po raz kolejny pokazali, że są w świetnej formie.

Jako drudzy na scenie pojawili się kabareciarze z Made in China. Występ zielonogórskiej formacji stanowił kompilację dwóch programów – „Ciasteczek” i „Dwanaście”. Artyści nawiązali świetny kontakt z bracią studencką. Między innymi dlatego, że na scenie pojawiło się dużo… alkoholu. Najważniejsze były jednak oczywiście skecze, dobrze napisane i świetnie zagrane – szczególnie „Instruktor jazdy” w wykonaniu Sławka Kaczmarka, a także „Lekcja języka angielskiego” oraz „Romeo i Julia i Łosie”. Trzeba przyznać, że Made in China rozkręcali się z minuty na minutę. Początkowe jęki znudzenia i niezadowolenia ze strony publiczności sukcesywnie ustępowały i grupa dostała na koniec gromkie brawa.

Publika rozkręciła się najbardziej, gdy konferansjer zapowiedział Łowców.B. Absurdalny humor sześciu facetów z Cieszyna trzeba polubić, ale gdy jest się już ich fanem, trudno oderwać wzrok od sceny. Ich specyficzny ubiór, sceniczna ekspresja, a także liczne improwizacje wywołują autentyczne salwy śmiechu. Zrobione z niczego skecze z na pozór bezsensownymi dialogami, zaskakujące rekwizyty – wszystkie te elementy stanowią o sukcesie i popularności Łowców. Panowie – prócz talentu aktorskiego – mają też niewątpliwy talent muzyczny i wokalny. Ich niebanalny skecz z chórem gospel wykonany jest perfekcyjnie. Gdy dodamy do tego numer o koniach zjadających ludzi i bobrach-gwałcicielach, to z całym przekonaniem można stwierdzić, że widownia zostanie kupiona.  

Na szczęście, kabaretowego święta na Politechnice Łódzkiej nie zmąciły opady deszczu. Zabawa była przednia, a wybuchy śmiechu, gromkie brawa oraz litry wypitego piwa to tylko przedsmak tego, co dziać się będzie na juwenaliowych koncertach.

 

Limo Limo Limo
LimoLimo Limo Limo
Limo Limo Limo
Limo Limo Limo
Limo Made in China Made in China
Made in China Made in China Made in China
Made in China Made in China Made in China
Made in China Łowcy.B Łowcy.B
Łowcy.B Łowcy.B Łowcy.B
Łowcy.B Łowcy.B Łowcy.B
Łowcy.B Łowcy.B Łowcy.B
Łowcy.B Łowcy.B

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rutka w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
IMG_6315_kopia
Czarownice z Salem w Teatrze Jaracza (foto)
IMG_1860
Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*