kabaret_skeczw_mczcych_20100905_1457859634Po wieczorze z Łowcami.B, w teatrze Lutnia przyszła pora na kolejną dawkę kabaretowego humoru. Tym razem o szeroki uśmiech na twarzy gości zadbali chłopcy z kieleckiego KSMu, czyli Kabaret Skeczów Męczących.

Trzeba przyznać, że grupa od pewnego czasu radzi sobie na polskim rynku kabaretowym świetnie i urosła już do rangi pozycji kultowych. Skecze takie jak „Wieczór kawalerski” czy ulubieniec tłumów „Śruba” na stale zagościły w repertuarze każdego fana kabaretów. Ostatnio możemy zobaczyć Męczących także w odsłonie telewizyjnej w programie Kabaretożercy, jednak siłą każdego kabaretu są występy na żywo. Sprawdziło się to w sobotni wieczór.

Trupa w składzie: Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz wystąpiła z nowym programem „Z życia niższych sfer”. Jak nazwa wskazuje, program bazuje na prześmiewczych scenkach trafiających do przeciętnego obywatela. Nie ma odniesień do wyszukanych treści, jest to co bawi nas wszystkich, a wiadomo, że jak się śmiać to tylko w towarzystwie.

kabaret_skeczw_mczcych_20100905_1645521094

Trzeba przyznać, że KSM trzyma formę w całej rozciągłości. Na ich występach o braku wrażeń nie można mówić. Widać, że chłopcy nie boją się romansu z improwizacją, scena to dla nich samych doskonałe miejsce do zabawy, nie tylko do pracy. W momencie, kiedy sami nie mogą powstrzymać się od śmiechu, trudno żeby zrobił to widz. Z resztą symbioza odbiorcy z kabaretem jest niebywała. Męczący zarzucali salę ciętymi ripostami w odpowiedzi na komentarze padające spośród zebranych, prowadząc niesamowity dialog. Sami z siebie także dali to, co najlepsze. Jarek Sadza jest absolutnym mistrzem w kreacji postaci. Każda z odgrywanych przez niego ról sprawia, że sala wybucha śmiechem przez samą jego mimikę, nie musi paść ze sceny ani jedno słowo. Ciężko znaleźć zresztą w tym zespole jakiekolwiek słabe ogniwo. Dzięki temu pod koniec występu publiczność znajduje się już w takiej euforii, że histerycznym wybuchom śmiechu nie ma końca. Trzy bisy mówią same za siebie!

Dawka śmiechu dostarczana przez Kabaret Skeczów Męczących z całą pewnością może przyprawić o ból policzków, także tych bardziej zastałych. Przy następnej nadarzającej się okazji nie sposób ominąć takiego kąska.

Zobacz także:

Koniec Świata 2012 – kabareton (foto)

25-lecie Cezarego Pazury w Atlas Arena (foto)

Umbilical Brothers w Wytwórni (foto)

Jarmark Wojewódzki 2010 – kabareton (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – Kabareton (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jezioro_labedzie-3
Moscow City Ballet w Teatrze Wielkim (foto)
IMG_1775
Wojciech Młynarski. O tych, co się za pewnie poczuli (foto)
dotknijteatru
Dotknij Teatru 2016 – informacje o naborze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*