25012013_059Tegoroczny rok obchodzimy pod znakiem Juliana Tuwima. Dlatego też 25 stycznia na deskach Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury zaprezentował się najstarszy łódzki kabaret – Bi-Ba-Bo. Wydarzenie to niezwykłe, gdyż przed laty sam Tuwim współpracował z jego imiennikiem.

Premierowy spektakl Miłość ci wszystko wybaczy to krótkie skecze i piosenki autorstwa najwybitniejszego poety naszego miasta. W trakcie ponad czterdziestominutowego występu można było usłyszeć m.in. Mam chłopczyka na Kopernika, Ostatnia dziewica, Miłość ci wszystko wybaczy, Przygoda w Wilanowie, Uliczka w Barcelonie i Pokoik na Hożej.

joomplu:47711

Obecnie działający Kabaret Bi-Ba-Bo powstał w 1972 roku. Tworzą go emeryci i renciści. Grupa tradycją i nazwą nawiązuje do łódzkiego kabaretu działającego w latach 1898-1916. Właśnie z nim współpracował Julian Tuwim. Od 1999 roku opiekunem artystycznym B-Ba-Bo jest Tadeusz Pliszkiewicz, m.in. były dyrektor Teatru Ziemi Łódzkiej i Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Obecnie opiekunem muzycznym jest Mariusz Ambroszczyk.

Warto dodać, że na premierze pojawiło się prawie osiemdziesiąt osób. Kolejny występ Bi-Ba-Bo odbędzie się 25 lutego w Muzeum Miasta Łodzi.

Zobacz także:

Tuwim w Sejmie (foto)

Nakaz fotografowania Tuwima (foto)

100-lecie debiutu Tuwima na Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Turandot7
Turandot: podwójna ofiara (wywiad)
Jola_Gzela_0122
Soliści Teatru Muzycznego nagrodzeni
SP4
30–lecie pracy artystycznej M. Wolańskiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*