kaatakilaW piątek, 22 maja o godz. 19:45 w ŁDK rozpocznie się kolejne Rockowanie. Tym razem z udziałem grup KaAtaKilla, Tattva i Alone. Bilety kosztują 10 zł.

KaAtaKilla – Mocne brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem, specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy, niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją to główne atuty zespołu założonego przez Goliasha (Tomasz Goljaszewski) byłego basistę zespołu Hunter i Różala (Łukasz Różalski) byłego gitarzystę grupy Soul That’s Ill. Skład formacji tworzą także Łukasz Pietrzyk (wokal), „Fafa” Maciek Filipiak (klawisze), „Jurgen” Radek Baryga (gitara).

TATTVA to mieszanka muzycznych żywiołów rocka progresywnego, grunge i indie. Tym co ich wyróżnia są połamane harmonie, melodyjnie mocne granie. W sezonie jesienno-zimowym 2013/14 w ramach mini trasy MINDFUCK zagrali serię koncertów na terenie województwa łódzkiego oraz Warszawy, przekonując do siebie i swojego brzmienia wielu słuchaczy. W marcu 2014 roku Tattva miała możliwość supportowania słoweńskiej legendy rocka zespołu Siddharta podczas koncertu w lubelskim klubie Graffiti. Pod koniec roku 2014 doszło do roszad personalnych i działalność zespołu została chwilowo zawieszona. Z nowym rokiem w składzie zespołu pojawił się nowy muzyk i tak w 2015 roku Tattva koncertować będzie jako skład 5 osobowy, uzbrojony w 2 basistów!

ALONE to nowa jakość na rockowej scenie muzycznej. Zespół powstał w 2006 roku w Polsce z inicjatywy Jacka Strzelczyka – kompozytora, gitarzysty i producenta. Po pierwszych sukcesach, m.in. debiutanckim albumie „WHAT AM I” (2008 rok), grupa wydała w październiku 2014 roku drugi, w pełni dojrzały album zatytułowany „WHY DO WE FALL…”.

Zespół ALONE jest entuzjastycznie przyjmowany przez coraz większą grupę odbiorców, zaskakuje słuchaczy niezależnie od ich wieku. Skupia się na przekazie swojej twórczości nie tylko za pomocą dźwięków. Wypełnia również scenę wizualizacjami, performance, tańcem współczesnym, niekiedy także pokazami ognia. Grupę charakteryzuje przede wszystkim determinacja w dążeniu do celu. W nowym składzie, który został całkowicie zreformowany w 2014 roku, ALONE pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia, podkreślając przy tym, że kładzie duży nacisk na jakość swoich występów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bartekgrzanek-zaproszenie
Bartek Grzanek w Scenografii
videoo
Video Akustycznie w New Yorku
tau
TAU w Scenografii
1 Komentarz
  • Kinga Waterska
    20 maja 2015 at 16:29

    Nareszcie Kaatakilla zagra w swojej Łodzi. Po jesiennym koncercie obiecałam sobie, ze zawsze bede chodzic na ich wystepy w Łodzi. NADCHODZĘ!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*