W sobotę, 18 stycznia o godz. 20 w Woolturze wystąpi K-Essence. Jako support pojawi się Wojtek Kondzielnik. Wstęp – 20/25 zł.

K-ESSENCE wraca z nowym singlem i odważnym video “Bengal Tiger”, w którym porusza temat scenicznej i prywatnej osobowości artysty, ich przenikanie i zależność, a także potrzebę istnienia i rolę artysty w zachodnich społeczeństwach. Teledysk wyreżyserował Aleksander Kozłowski, przyjaciel i długoletni współtwórca.

K-essence tworzy atmosferę podobną do obecnej u Nicka Cave’a, Petera Murphy’ego, Marka Lanegana czy wczesnego Bowiego, ale sięga po bezkompromisowy rock balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią a mrocznym gotykiem. Człowiekiem, który stoi a K-essence jest Bartosz Księżyk, były wokalista indie rockowego NeLL i producent.

Debiut K-essence Prince of Pawns został wydany w 2014 nakładem Requiem Records i w całości crowdfundowany przez fanów na Megatotal.pl. Klip do singla Prince of Pawns otrzymał nagrodę za Najlepszy Wideoklip na Dniu Filmowca 2014. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a krytycy chwalili Księżyka za “[…]wszechstronność” „[…]zdolność pisania piosenek w klasycznym stylu”.

W październiku 2015 K-essence dało pamiętny koncert na festiwalu producentów muzycznych Soundedit, gdzie zagrali nową płytę We Prefer the Night. Krążek, na którym wystąpił m.in. Kwartet Altra Volta został wydany przez Alchera Visions, a interaktywny teledysk do singla Dangerous Man gościł na playlistach niemieckiej Vivy i MTV. Płyta zebrała sporo entuzjastycznych recenzji w mediach niemieckich (Westzeit, OxFanzine, Polyprisma) i polskich (Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta
Wyborcza, FuckYouHipsters).We Prefer the Night grane było w niemieckich radiostacjach, zostało Albumem Tygodnia w Radio Hertz, a Dangerous Man był Piosenką Tygodnia w portalu Negative White.

W 2018 K-essence wypuszcza wideo do drugiego singla z tej płyty This Party Isn’t Over zrealizowanego w Kaliforni i Arizonie. W lutym 2019 Kayax wydaje singiel K-essence „Bengal Tiger”.

WOJTEK KONDZIELNIK
Z pochodzenia trochę Ślązak trochę Góral, Muzyk, Aktor, Performer… Z zamiłowania także to i wiele więcej. Jako muzyk ma za sobą współpracę z kilkoma zespołami i w kilku duetach. Ostatecznie zdecydował się występować solo jako wokalista i gitarzysta. Autor tekstów i muzyki.

Gatunkowo muzyka którą komponuje oscyluje w granicach rocka. Jest zawodowym aktorem, ma na swoim koncie zagranych ponad 2000 spektakli. Tancerz uprawiający formę vertical dance czyli taniec na ścianach budynków. Instruktor prowadzący warsztaty artystyczne oparte o różne dziedziny sztuki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
underground
Underground Rap Festival 2 w Krańcoofce
karuzela2
Karuzela w New Yorku
byczes
NTK, Zorak&Wild Byczes w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*