plakat_juwenaliowy11 maja rozpoczyna się dwudniowe szaleństwo koncertowe. Na terenie Osiedla Akademickiego Lumumbowo zagra czołówka polskiego rocka.

W piątek na scenie pojawią się:

Hurt

Grupa powstała w 1992 roku, a jej debiutancki album Babilon ukazał się w 1994 (wydała go niewielka wytwórnia Melissa). W 1997 wydali swoim nakładem album Serki dietetyczne. Byli wtedy mało znani i uznawani raczej za underground. Ich postrzeganie zmieniło się, gdy wytwórnia SP Records wydała ich album Musisz to kupić (1999). Po tym wydarzeniu do grupy dołączył perkusista. Wcześniej używali perkusji automatycznej i ten styl jest ciągle słyszalny, nawet na nowszych albumach.

Elektryczne Gitary

Elektryczne Gitary – polski zespół rockowy utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Logo zespołu to „elektryczny kot”, rysunek plastyka Jarka Koziary. Zespół ten zdobył duży rozgłos i do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln oryginalnych płyt. Zespół od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Jakub Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. Mówi:

– W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały. Praktycznie wiele może się zdarzyć i to są bardziej happeningi niż klasyczne koncerty rockowe.

T-Love

Polski zespół rockowy założony w roku 1982 jako „Teenage Love Alternative” przez grupkę kumpli z IV Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie. W skład zespołu wchodzili: Zygmunt „Muniek” Staszczyk (wokalista i basista), Janusz Konorowski (gitarzysta), Dariusz Zając (keyboarder) i Jacek Wudecki (perkusista). Członkowie zespołu przyznają, że inspiracją do działania był punk-rock i nowa fala (new wave), a dokładniej Sex Pistols, czy The Clash.

Natomiast w sobotę pojawią się:

Habakuk

Habakuk – pochodzący z Częstochowy, czołowy zespół polskiej sceny reggae. Jego nazwa pochodzi od imienia biblijnego proroka Habakuka. Początki formacji sięgają 1989 r., gdy na wspólnym jamowaniu spotykały się grupy Engaddi z Częstochowy i Samuel z pobliskiego Będzina. Engaddi było kapelą stworzoną przez lidera Habakuka – Wojciecha „Brodę” Turbiarza, natomiast Samuel tworzyli Jacek i Mariusz Karolewscy.

Brodka

Monika Brodka – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Urodziła się w góralskiej rodzinie z tradycjami muzycznymi. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, następnie śpiewała w zespołach ludowych. Debiut fonograficzny Brodki zatytułowany Album ukazał się w 2004. Ciesząca się popularnością w Polsce płyta uzyskała status złotej sprzedając się w nakładzie 35 tysięcy egzemplarzy.

Lady Pank

Polski zespół rockowy założony w 1981 w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. Tańcz głupia, tańcz, Mniej niż zero, Wciąż bardziej obcy, Kryzysowa narzeczona, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Tacy sami, Zostawcie Titanica, Mała wojna, Zawsze tam gdzie ty, Na co komu dziś, Znowu pada deszcz, Na granicy, Stacja Warszawa, Strach się bać, Dobra konstelacja. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania Mała Lady Punk (z nieco zmienioną pisownią). Pierwszy koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

Konkubent

Konkubent powstał we wrześniu 2008 roku, gdy 5 znajomych studentów spotkało się by powspominać czasy gdy chodzili razem do liceum. Trochę z przypadku zaczęli razem muzykować. Najpierw w domowym zaciszu by później przenieść się do sali prób i zacząć tworzyć własną muzykę. W miarę upływu czasu stwierdzono, że całkiem sprawnie to wszystko wychodzi i warto byłoby wyjść z muzyką do ludzi. Od początku 2009 roku Konkubent częściej lub rzadziej daje się poznać łódzkiej publiczności grając koncerty. Muzykę graną przez Konkubentów ciężko jednoznacznie zakwalifikować. Jest to pomieszanie różnych gatunków muzyki rockowej – od blues rocka po cięższe granie, niekiedy z wyraźnymi wpływami punk rocka czy nawet reggae.

Piątek – 11.05.2012
KONCERTY NA SCENIE JUWENALIOWEJ – wieczór poprowadzi: Paweł „KONJO” Konnak
  START: 19:00
    19:00 – Hurt
    21:10 – KONCERT – NIESPODZIANKA
    22:50 – Elektryczne gitary
    00:30 – T-Love
 
Sobota – 12.05.2012
  KONCERTY NA SCENIE JUWENALIOWEJ – wieczór poprowadzi: Jarosław Janiszewski
  START: 19:00
    19:00 – Habakuk
    20:50 – Brodka
    22:20 – Lady Pank
    23:50 – Konkubent

Zobacz także:

Juwenalia w Łodzi 2012 – serwis specjalny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
urodzinylodzi2
Urodziny Łodzi 2015 – informacje
KOMPAS – Konferencja O Metodach Pamięciowych i Aspektach Samodoskonalenia
Marcin_Czyz
Sobotnie spacery z Fabrykantem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*