1205212_331Podczas drugiego dnia koncertów juwenaliowych na scenie umieszczonej na terenie osiedla akademickiego Lumumbowo wystąpili: Habakuk, Brodka, Lady Pank oraz Konkubent. Imprezę poprowadził szalony Jarosław Janiszewski z grupy Czarno-Czarni.

Po godz. 19.00 na scenie pojawił się Habakuk, popularna formacja reggae z Częstochowy. Jako, że rola otwierającego imprezę nie jest łatwa, muzycy z mozołem przekonywali do siebie publiczność. W sumie dali ponad godzinny koncert przyjemnej, skocznej (chociaż składającej się z nieco podobnych do siebie kawałków) muzyki z pozytywnymi wibracjami.

Następnie wystąpiła Monika Brodka z zespołem. Energetycznym występem pokazała, że należy do grona najciekawszych polskich wokalistek. Wraz z lekką zmianą gatunkową, czyli przejściu z typowego popu w bardziej alternatywne dźwięki, nabrała wyrazistości. Co ciekawe, także starsze kawałki, które zaśpiewała, przeszły lifting, aby brzmieć nieco ciekawiej. Podczas koncertu nie zabrakło oczywiście Grandy, W pięciu smakach czy też Krzyżówki dnia.

O ile Brodka to wciąż melodia przyszłości, to Lady Pank są stuprocentowymi dinozaurami polskiego rocka. Ich sobotni występ przypominał nieco piątkowy koncert T-Love. Fani pragnęli starszych utworów grupy i to przy nich najlepiej się bawili. Na szczęście zespół bardzo pozytywnie zaskoczył. Nie tylko długością występu, która była dłuższa o kilkanaście minut od zakładanej, ale także prezentacją praktycznie każdego hitu, jaki ma w swoim repertuarze. Dzięki czemu wszyscy wspólnie mogli zaśpiewać Tańcz, głupia tańcz, Mniej niż zero, Zawsze tam gdzie ty, Zamki na piasku czy Zostawcie Titanica.

Na zakończenie wieczoru nastał czas na Konkubent – lokalnego zwycięzcę projektu Lumumbowo Łowi Talenty. Pięciu młodych muzyków zaprezentowało solidną dawkę tradycyjnego rock’n’rolla. Szkoda, że duża część publiczności nie reagowała już tak żywiołowo, jak podczas poprzednich koncertów. Z drugiej strony występ przed tak liczną publicznością musiał wywrzeć na samych muzykach niezwykłe wrażenie.

Koncerty na Uniwersytecie Łódzkim dobiegły końca. Za kilka dni rozpocznie się juwenaliowa część muzyczna na Politechnice Łódzkiej i PWSFTviT. Z drugiego dnia koncertów zapamiętam – zapewne nie jako jedyny – nie tylko zespoły, ale także Jarosława Janiszewskiego, który był chyba najdziwniejszym i najbardziej szalonym prowadzącym, jakiego w życiu widziałem.

/fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl

/fot. Marcin Bałczewski

Zobacz także:

Juwenalia UŁ 2012 – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia 2012: Pochód studencki na Piotrkowskiej

Juwenalia w Łodzi 2012 – serwis specjalny

Juwenalia UŁ 2011 – drugi dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fabrykanci
Fabrykanci w Luce (foto)
IMG_5050
Tini w Atlas Arenie (foto)
Bajkadiscostar
Bajka Disco Star

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*