IMG_0275Tegoroczne Juwenalia Politechniki Łódzki odbędą się pod hasłem „W juwenalia przyszła pora, żeby wrócić do przedszkola” odbędą się w terminie 04-07.06. Juwenalia to szereg koncertów oraz imprez towarzyszących, organizowanych dla łódzkich studentów.

Święto  żaków Politechniki Łódzkiej rozpoczyna 29.05 pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską w dniu maja, podczas którego zostaną przekazane klucze do miasta Łodzi.

Środową atrakcją będzie m.in bieg na orientację oraz projekt PIWO. Bieg na orientację kierujemy głównie do „nowych” studentów. Podczas tej zabawy będą mieli okazję poznać cały kampus Politechniki Łódzkiej. Projekt P.I.W.O. jest chyba najsłynniejszym projektem wykonywanym już na arenie międzynarodowej przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

Czwartek to dzień ze sportem – zmagania wydziałów. Wiele zwariowanych konkurencji w których rywalizują ze sobą drużyny złożone nie tylko ze studentów, ale również pracowników Politechniki Łódzkiej. Gdy już będziemy zmęczeni w czwartkowy wieczór pozwolimy sobie na chwilę odpoczynku. Plac juwenaliowy przemieni się w salę kinową na świeżym powietrzu, a do tego w powietrzu wyczuwalny będzie zapach pieczonych kiełbasek, czyli wielkie grillowanie na kampusie PŁ.

Podsumowaniem tygodnia będą dwa dni koncertów kiedy to przejmujemy uczelnie! –Odbierając berło Rektorowi. Następnie udamy się w pochód podczas którego mieszkańcy poszczególnych akademików  umilą czas wędrującym gościom wystawiając przed swoimi włościami scenki  stanowiące  pokaz barwnej inwencji twórczej braci studenckiej. Wieczorem natomiast udamy się tłumnie na Plac Juwenaliowy gdzie ubawimy się po pachy przy corocznym kabaretonie i posłuchamy studenckich kapel będących supportami naszych tegorocznych gwiazd takich jak np. Myslovitz, czy Jelonek. Tak, tak! Powracają PKSy! Chętne zespoły już zaczynają się zapisywać na naszej stronie internetowej. Atrakcjom nie będzie końca również w sobotę ale o tym musicie już przekonać się sami przychodząc na nasze juwenalia :).

Koncerty zaczynają się od godziny 18:00. Pragniemy również poinformować wszystkich, iż wstęp na Juwenalia jest darmowy, lecz należy mieć ukończone 18 lat oraz zakazany jest wstęp z alkoholem na teren imprezy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Next Level – projekt warsztatowy dla młodych ludzi w Łodzi z artystami z USA
Gala Finałowa VI edycji Konkursu Łódź Miastem Talentów
LodzRestaurantWeek2017_Post-1000x1000-BU
Łódź Restaurant Week 2017
1 Komentarz
  • Serein
    6 maja 2014 at 06:55

    Jelonek! Jelonek! Jelonek! 😀

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*