Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2019 – informacje

31 maja i 1 czerwca na terenie kampusu PŁ odbędą się Juwenalia. W trakcie imprezy na scenie obok Smolastego i Darii Zawiałow pojawią się O.S.T.R., Long&Junior, DJ Trakmajster, Sitek i Rail.

Program Juwenaliów:

Wydarzenia

Poniedziałek – 27.05

19:00 Juwenaliowy Wieczór Stand Up-owy To idealne rozrywka dla entuzjastów dobrej zabawy, ciętej riposty, tematów tabu i czarnego humoru. Co roku gwiazdami wieczoru są gwiazdy polskiej sceny stand-up’owj. W ramach wydarzenia organizowane jest także konkurs „”Najbardziej znany wśród nieznanych łódzkich stand-uperów”” dla studentów PŁ, gdzie mogą zaprezentować swoje umiejętności.

Miejsce: Kręgielnia Król Kul, Aleja Politechniki 1, Łódź 93-590, CH Sukcesja
» Link do wydarzenia na Facebooku
Kontakt: s.odwazny@samorzad.p.lodz.pl

Wtorek – 28.05

12:00 Bieg na orientację
Bieg na orientację forma aktywności fizycznej łącząca wysiłek fizyczny, logiczne myślenie oraz znajomość kampusu Politechniki Łódzkiej. Zawodnicy biegu to trzy lub cztero-osobowy zespół, który aby wygrać, musi w najkrótszy czasie przemierzy cała trasę wykonując każde z zadań na danej stacji poprawnie. Start oraz meta znajdują się w budynku Społecznego domu studenta przy Alei Politechniki 3a, tegoroczny bieg odbędzie się 28.05.2019r. Pierwsze trzy drużyny z najlepszymi czasami otrzymają nagrody, które zostaną wręczone podczas jednego z dnia koncertowych, w przerwie między koncertami.
 

Miejsce: Kampus A oraz Kampus B, start i meta SDS
» Link do wydarzenia na Facebooku

Środa – 29.05

13:00 Zmagania Wydziałów Hokus pokus, czary mary Zmagania Wydziałów Wam zapowiadamy. Nie można wyobrazić sobie Juwenaliowego tygodnia na Politechnice Łódzkiej bez tego wyjątkowego wydarzenia. Podczas którego studenci i pracownicy naszej uczelni zamienią się w czarnoksiężników i wezmą udział w rywalizacji między Domami Magii i Czarodziejstwa inaczej mówiąc Wydziałami PŁ. Uczestnicy poddani zostaną wielu magicznym próbą, które pozwolą wykazać się sprytem, kreatywnością, a także sprawnością fizyczną. Zmagania Wydziałow to przede wszystkim dobra zabawa, której głównym celem jest budowanie zespołu. A co integruje lepiej niż wspólne zwycięstwo?

Miejsce: Na terenie zielonym Kampusu B (przy Instytucie Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej)
» Link do wydarzenia na Facebooku
19:00 Wielkie Grillowanie i Turniej Flanek Środowy wieczór będzie czymś nie tylko dla ciała, ale również dla ducha. Po wyczerpujących zmaganiach wydziałów nadarzy się idealna okazja, aby odpocząć. W magicznej i niepowtarzalnej atmosferze, pod okiem najbardziej sprawiedliwych sędziów, dobrani w 5 osobowe zespoły i uzbrojeni w tajny napój magów, weźmiemy udział w Turnieju Flanek. Do rywalizacji staną drużyny złożone z czarodziejów i czarodziejek, a na koniec w wielkim Finale decydujące starcie rozegra się pomiędzy dwoma najwytrwalszymi ekipami. Całość odbywać się będzie podczas Wielkiego Grillowania.

Miejsce: Boisko za akademikami
» Link do wydarzenia na Facebooku

Czwartek – 30.05

16:00 Kulturalnie w Juwenalia Kulturalnie w Juwenalia to wydarzenie, na które zapraszamy ciekawe osoby, które podzielą się z nami swoimi doświadczeniami i opowieściami. Czy byłeś kiedyś ciekaw jakie doświadczenia kształtują osoby znane, odnoszące sukces? Z nami masz okazje.

Miejsce: Budynek Społecznego domu studenta przy Alei Politechniki 3a – sala widowiskowa
» Link do wydarzenia na Facebooku

Piątek – 31.05

20:15 Koncerty: Miejsce: Kampus B Politechniki Łódzkiej
  Sitek Sitek, właściwie Adrian Kryński polski raper i autor tekstów. Członek nieaktywnego już zespołu TWL. Muzyk prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Tede, Pezet, DonGuralesko, Donatan, Pih, Chada, Ero, Quebonafide, Kajman, Bezczel, VNM, Białas, Paluch grupą hip-hopową Rasmentalism czy piosenkarką Cleo. 2 grudnia 2016 roku premierę miał jego pierwszy album pt. Wielkie Sny. Płyta osiągnęła duży sukces komercyjny docierając do 5. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS sprzedając się w 40.000 kopii zdobywając tym samym status platynowej płyty. Singiel „Chodź ze mną” zadebiutował na 20. miejscu listy Gorąca 20 radia Eska, zaś singiel „Moja Natura” dotarł do 1. miejsca listy Hip-hop.tv też radia Eska.

  Smolasty Smolasty, właściwie Norbert Smoliński – polski wokalista, tworzący muzykę z pogranicza R&B, popu i rapu. Nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za Fonograficzny debiut roku 2018. Współpracował z artystami, takimi jak m.in.: Kaz Bałagane, Otsochodzi, Białas, MIYO, Malik Montana, ReTo, Chada, PlanBe czy Young Multi.

  O.S.T.R O.S.T.R, właściwie Adam Ostrowski – Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Artysta solowy, związany z oficyną Asfalt Records. W swej twórczości porusza zagadnienia, takie jak m.in.: polityka, korupcja oraz problemy społeczne.Członek zespołów Tabasko, Skill Mega, Killing Skills i Beat Brothers. Był członkiem formacji Obóz TA i LWC. Wraz z producentem muzycznym Emade współtworzy projekt pod nazwą POE. Współpracował ponadto m.in. z wykonawcami, takimi jak: SOFA, Warszafski Deszcz, Hades, Michał Urbaniak, Tede, Fokus, DJ Deszczu Strugi, DonGURALesko, Fu, Pezet, Sistars oraz Slums Attack. Jego albumy rozeszły się w ponad 300 tys. egzemplarzy w Polsce.

  DJ Trakmajster DJ Trakmajster – obecny jest na scenie od 1998 r. Od tego momentu zagrał setki imprez na terenie całej Polski. Jego repertuar opiera się na energetycznych hip-hop’owych brzmieniach, które łączy z gorącą jamajską muzykę dancehall. W swoich setach często także sięga do funkcjonujących lat 70-tych. Trakmajster także jest promotorem „turntablismu” (sztuka użytkowania gramofonu jako instrumentu muzycznego) w Polsce. Jest współtwórcą polskiego oddziału federacji ITF, która zajmuje się organizacją zawodów dla dj’ów. Jako dj koncertowy współpracował z m.in.: Mercedresu, Firma, Wysoki Lot, Intoksynator. Znany z takich hitów jak: “Moc,Energia,Amfetamina” oraz “Gdzie jest Zbyszek?”.

Sobota – 01.06

12:00 Śniadanie Juwenaliowe Po gwieździstym wieczorze pełnym niezapomnianych koncertów zapraszamy Was na śniadanie Juwenaliowe! Chcecie zakosztować czarów pod postacią smakołyków prosto z kuchni? Od samego rana będziecie mogli podtrzymać aurę imprezy i zebrać niezbędą energię przed kolejnym wieczorem ekscytującej zabawy! Odłóżcie różdżki na bok i skosztujcie pysznego jedzonka, w otoczeniu różnych konkursów i niespodzianek. Nie zwlekajcie! Szklana kula zwiastuje świetną zabawę.

Miejsce: Boisko za akademikami
20:15 Koncerty: Miejsce: Kampus B Politechniki Łódzkiej
  Rail W trio Mateusz Żerek, Mateusz Jabłoński i Łukasz Kujawski tworzyli piosenki w garażu. Na początku 2014 roku dołączył perkusista Łukasz Zatorski i stwierdzili, że nadszedł czas, aby „wyjść z mroku”. Co zabawne, w sekcji pracują Łukasze, a na froncie Mateusze. Grają szeroko pojętego rock n’ rolla, inspirowanego się takimi zespołami jak Pearl Jam czy Cree. Do tej pory nagrywali prowizorycznie tylko w garażu. A teraz wystąpi przed państwem na scenie juwenaliowej Rail.!

  Daria Zawiałow Daria Zawiałow – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. To skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów, jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX, Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla wielu zagranicznych wykonawców, Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.

  Long & Junior Long & Junior – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza disco polo i dance. Tworzą go pochodzący z Górnego Śląska Jarosław Grzesista „Long” i Michał Jeleń „Junior”. Grupa zadebiutowała w 2000 roku, singlem „J.A.Z.D.A.”. Najbardziej znane utwory zespołu to: „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane: „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową”. Teledyski do utworów „Tańcz tańcz tańcz” oraz „Kolorowa sukienka” zostały odtworzone na oficjalnym profilu Long and Junior na portalu YouTube w sumie ponad sześćdziesiąt milionów razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *