_MG_2698Studenci Politechniki Łódzkiej jak co roku doczekali się swojego święta. W poniedziałek, 12 maja rozpoczęły się Juwenalia PŁ, a w cztery dni później w piątek wystartowały koncerty wieńczące studencki tydzień.

Pierwszy na scenie był Kabareton, czyli przegląd studenckich kabaretów. Tuż po nich koncert Rail, zespołu rockowego z Piotrkowa Trybunalskiego, których dźwięki były sygnałem dla wszystkich studentów przebywających przed akademikami przy grillu, że czas ruszyć do serca kampusu.

Po występie zespołu Rail odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla autorów najlepszej scenki juwenaliowej. Kolejni na liście muzycznych atrakcji byli Bas Tajpan & Bob One, reggae duet występujący na co dzień również osobno, jednak od dłuższego czasu są duetem scenicznym. To oni na dobre rozruszali i zgromadzili studentów na swój i kolejne już koncerty.

Mimo drobnego przesunięcia godziny występu, zarówno fani, jak i przypadkowi słuchacze cierpliwie oczekiwali na koncert zespołu Happysad. Rzesze studentów zgromadziły się przy bramkach wejściowych do koncertowego miasteczka, by móc posłuchać dźwięków rockowej grupy ze Skarżyska-Kamiennej, którzy grali zarówno nowe kawałki jak „Powódź dekady”, ale też wszystkim dobrze znane hity ze starszej twórczości. Tekst piosenki „Zanim pójdę” skandowały tłumy studentów zgromadzone na placu juwenaliowym na kampusie Politechniki Łódzkiej.

Ostatni na piątkowej liście byli skład hip-hopowy Dwa Sławy, który jednak z przyczyn technicznych zagrał jako ostatni, po ozorkowskim zespole Last Road. Chociaż koncerty skończyły się późną nocą, studenci ani myśleli o skończeniu ich święta, która jest ostatnią szansą na rozrywkę przed zbliżającą się wielkimi krokami sesją letnią i kontynuowali zabawę do białego rana.

/fot. Marcin  Jurkiewicz www.magiakadrow.com.pl

/fot. M.Bednarek koncerty.xx.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
15112012_287
Zeus kręci teledysk (wideo)
K._Ostrowski_i_K._Wandachowicz__Cool_Kids_of_Death
Łódzkie zespoły na miejskim sylwestrze w Manufakturze
IMG_0781_kopia
Łódź Czterech Kultur: 10 piosenek Boba Dylana (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*