1805212_516

Pierwszy dzień juwenaliowych koncertów na Politechnice Łódzkiej zdominował rock. W piątek, 18 maja na scenie pojawili się: L.Stadt, Cool Kids Of Death, Farben Lehre, Strachy na lachy, IRA i Rocket Mary.

Ktoś musi rozpocząć. W tym roku padło na łódzką formację L.Stadt. To obecnie nasz towar eksportowy i zapewne dlatego pod sceną pojawiło się więcej osób, niż w latach poprzednich przy okazji pierwszych kapel. L.Stadt zaprezentował solidną dawkę rocka, a gitarowe riffy wspomagały tradycyjnie dwie perkusje. Podczas koncertu grupa zaprezentowała m.in. materiał z nadchodzącej płyty (w tonacji country), a na bis zagrali m. in. rewelacyjny Londyn.

joomplu:36624

Drugi zespół i znów łodzianie. Cool Kids of Death rozpoczął od czterech utworów z ostatniej płyty. Usłyszeliśmy m.in. Karaibski i Plan ewakuacyji. Potem jednak muzycy skoncentrowali się na starszych krążkach i kawałkach. Było Leżeć, Spaliny czy Radio Miłość. CKOD mieli w piątek pełne ręce roboty. Po koncercie na Politechnice pojechali do filmówki, aby tam ponownie wystąpić podczas imprezy juwenaliowej PWSFTviT (relacja tutaj).

joomplu:36610

O ile przy L.Stadt i Cool Kids of Death część publiczności snuła się po juwenaliowym placu niemrawie, to przy Farben Lehre bawili się wszyscy. Mimo ponad dwudziestopięcioletniej bytności na scenie Wojtek Wojda wraz z zespołem nadal jest w stanie w krótkim czasie rozgrzać słuchaczy. W piątek Farben Lehre dało sporo czadu i pokazało, że polski punk rock nadal jeszcze iskrzy.

joomplu:36604

Długa przerwa i oczekiwanie na Strachy na lachy spowodowała, że fani dość oszczędnie powitali zespół podczas łódzkiego występu. Długo pytanie: gdzie jest Grabarz? pozostawało bez odpowiedzi. Z czasem było jednak lepiej. Strachy zaprezentowały przegląd najciekawszych kawałków ze swoich najważniejszych płyt. Była m.in. Raisa, (BTW) mamy tylko siebie, Jedna taka szansa na sto, Ostatki – nie widzisz stawki czy Żyję w kraju. Niestety koncert grupy ponownie pokazał, że pojawia się w polskiej muzyce rockowej pewna zasada (którą dało się zauważyć tydzień temu podczas występu T.Love i Lady Pank). Najnowsze kawałki (Strachy zagrały kilka utworów z nadchodzącej płyty) są bardziej senne, a i publiczność reaguje na nie gorzej, niż na starsze utwory.

joomplu:36582

Po przerwie spowodowanej wyborami Miss Mokrego Podkoszulka (foto i wideo relacja tutaj) na scenie pojawiła się IRA. Coroczni uczestnicy łódzkich juwenaliów pokazali solidny kawałek rocka. Na zakończenie wieczoru zagrał przedstawiciel młodej sceny muzycznej Rocket Mary (zdjęcia z ich występu wkrótce).

joomplu:36567

Sobotnie koncerty na Politechnice Łódzkiej skierowane będą do fanów hip-hopu i reggae. Na scenie pojawią się m. in. Pezet, Eldo, Bas Tajpan. Na deser dancowe’owy Monopol.

joomplu:36560

/fot. MB

/fot. Karolina Lubasińska

Zobacz także:

Juwenalia w Łodzi 2012 – serwis specjalny

Juwenalia PŁ 2012 – Wybory Miss Mokrego Podkoszulka (foto+wideo)

Juwenalia PWSFTviT 2012 (foto)

Juwenalia UŁ 2012 – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2012 – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The Rolling Stones w Warszawie (foto)
sipr120311-3391
Katarzyna Groniec w Teatrze Małym (foto)
048
KamerTon 2016 (foto)
1 Komentarz
  • wowarz
    19 maja 2012 at 07:46

    Szkoda, że Szanowny Pan Grabaż nie miał choć odrobiny szacunku dla odbiorców i wyszedł na scenę totalnie pijany. Dopiero ostatnie 15 minut można było nazwać koncertem – wcześniej nazwałbym to zwykłym dukaniem.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*