28maja_375Black Radio, Kaerzet & Magier, DonGURALesko, Grubson, Piersi, Jamal, Tomasz Niecik. Drugiego dnia Juwenaliów Politechniki Łódzkiej było „pomieszanie z poplątaniem”.

Na początek indie rock. Juwenaliową sobotę rozpoczął młody, obiecujący zespół – Black Radio. Chłopakom udało się zagrać zaledwie kilka kawałków, gdyż po niespełna dwudziestu minutach poproszono ich o zejście ze sceny. Poślizg wymusił skrócenie ich występu.

Po nich wystąpił Kaerzet & Magier. Bełchatowski duet miał niestety wiele pecha. Najpierw nie chciał im odpalić laptop, a potem raperzy zapomnieli fragmentów swoich utworów. Można powiedzieć, iż był to najmniej szczęśliwy i raczej najmniej ciekawy koncert z całej sobotniej imprezy.

Z dość dużym poślizgiem rozpoczął się koncert DonGURALesko. Gural miał problem z przybyciem na czas, a pod plac Politechniki Łódzkiej przybył na rikszy. Raper rozgrzał młodocianą część publiczności i dość szybko zachęcił do wspólnego wykonywania utworów. Szkoda, że DonGURALesko często podczas występu bluźnił, nawoływał do wielu, powiedzmy sobie szczerze, głupich i niepoważnych zachować. Widać, że młodzież go słucha, więc mógłby wykorzystać ten posłuch w szczytnym, edukacyjnym celu.

Po 22:30 rozpoczął się koncert Grubsona. W odróżnieniu od Gurala artysta tryskał humorem i z częścią Trzoda Crew wykonał kilka fajnych kawałków. O tym, że są to klimaty raczej młodzieżowe świadczyć może niezwykła wymiana publiczności, która tuż po występie Grubsona oddaliła się, a na ich miejsce pojawili się starzy, rockowi wyjadacze.

Paweł Kukiz i Piersi dali czadu. Fakt, rozpoczęli nieco zbyt spokojnie, ale z czasem pojawiły się i te najbardziej skoczne utwory z repertuaru Piersi i Aya RL. Można rzec, że był to najlepszy tego dnia występ podczas Juwenaliów, co widać było po reakcji słuchaczy – pogo bez końca.

O 2 w nocy na scenie pojawił się Jamal z zespołem. Zeszłoroczny uczestnik Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego miał nieco pecha, gdyż duża część jego wielbicieli odeszła po Grubsonie. Jednak mimo tego zaprezentował się w porządku.

Na zakończenie imprezy na scenie pojawił się Tomasz Niecik, „gwiazda” programów rozrywkowych i serwisów internetowych.

Podsumowując drugi dzień koncertów na Politechnice Łódzkiej dochodzę do dwóch wniosków. Zbytnie mieszanie gatunkowe nie zawsze się sprawdzi. O ile reggae i rock, czy też reggae i hip-hop da się połączyć, to rock i hip-hop raczej już nie. Drugi wniosek wynikł z obserwacji zachowania niektórych z uczestników imprezy. Być może Łódź śladami innych miast powinna zorganizować bezpłatne Juwenalia dla studentów, a płatne dla innych chętnych uczestniczenia w imprezie. Dzięki czemu nie musielibyśmy wysłuchiwać wygwizdywania organizatorów i władz Politechniki Łódzkiej przez małoletnich fanów hip-hopu. Szkoda tego fragmentu całkiem udanej imprezy.

Zobacz także:

Juwenalia PŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – Miss Mokrego Podkoszulka (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – Przegląd Kapel Studenckich (foto)

Projekt P.I.W.O. w Łodzi (foto)

Juwenalia PŁ 2011 – Kabareton (foto)

Juwenalia 2011 – Mecz Uniwerek – polibuda 0:2 (foto)

Juwenalia 2011 – finał Lumumby Cup (foto)

Juwenalia UŁ 2011 – drugi dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2011 – scenki juwenaliowe (foto)

Juwenalia 2011 – wielki pochód studentów (foto+wideo)

Juwenalia 2011 – program imprez

Juwenalia PŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia PŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
michalbajor
Michał Bajor w Teatrze Małym (foto)
The_Washing_Machine_klip
Pralki atakują martwym disco
Indios_Bravos_20120324-6167mw
Indios Bravos w Dekompresji (foto)
3 komentarze
 • Kondzislav
  31 maja 2011 at 11:13

  Widać, czego p. Marcin Bałczewski słucha i kogo chce promować. Jak dla mnie mało obiektywny artykuł. Recenzja ogólnie :zzz

 • paoolina
  31 maja 2011 at 09:02

  nie wiem na jakich juwenaliach był pan piszący tę recenzję, ale chyba nie na tych samych co ja.. Kukiz miał najmniej udany występ ze wszystkich zaproszonych gwiazd.. trochę obiektywności, zamiast chwalenia w zaparte głownie rockowych zespołów by nie zaszkodziło.

 • Dj Dread
  29 maja 2011 at 17:18

  😀 najbardziej mnie smieszy opinia o naszym koncercie…. „najmniej szczesliwy”…. hahahahah – panie report-znawco – zrob lepiej 😀 odemnie tyle i dziekujemy za halas na naszym koncercie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*