happysadZ tradycyjnym poślizgiem rozpoczął się pierwszy dzień muzycznych Juwenaliów Politechniki Łódzkiej. Na scenie dominował rock, chociaż nie obyło się bez niespodzianek.

 
Z czterdziestominutowym opóźnieniem rozpoczęli rozgrzewać publiczność muzycy z Unit: Laundy. Niektórzy z fanów mogą kojarzyć ich z występu podczas zeszłorocznej Łódż Aternatywa. Unit: Lundry to kapela czerpiąca wzorce z kalifornijskiego punku z delikatnym, kobiecym wokalem i skocznymi, anglojęzycznymi utworami.

 

Po nich na scenie dość niespodziewanie pojawili się muzycy ze Stanu Miłości i Zaufania. Początkowo awizowani na godzinę 1:45 rozpoczęli koncert o 19:15. Chociaż przed sceną pojawiła się tylko garstka fanów chłopaki z całej siły próbowali rozweselić i rozgrzać słuchaczy. Zaprezentowali dawkę pozytywnych wibracji i kilka przyjemnych, spokojnych rockowych kawałków.

 

Po nich łodzianie – zespół Age z charyzmatyczną wokalistką Angeliką Kłaczyńską. Powstała w 2007 roku kapela, chociaż nieznana szerokiej publiczności, ma na swoim koncie sporo sukcesów. Muzycy wydali płytę, zostali także zauważeni podczas „MTV Rockuje”.

Po Age kolejny zespół o dość egzotycznej nazwie – Enej z Olsztyna. Prawdę mówiąc dopiero w czasie ich koncertu łódzka publiczność obudziła się i rozpoczęły się prawdziwe studenckie juwenalia. Enej zaprezentowali dawkę pozytywnego ska, sporo fajnych kawałków z wykorzystaniem instrumentów dętych i akordeonu, kilka przeróbek dawnych przebojów w nowych, rytmicznych aranżacjach.

Po 22 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru – Happysad. Warto nadmienić, iż muzycy są tcy sami jak na scenie, tak są poza nią – skromni, weseli, przyjacielscy. Mimo niezaprzeczalnych sukcesów nie ma problemu porozmawiać z Happysad nie tylko o ich kawałkach, które wielu fanów zna na pamięć. Oczywiście nie mogło ich zabraknąć także podczas Juwenaliów Politechniki Łódzkiej.

Około dwunastej w nocy na scenie pojawił się Dżem. Kapela nie pozwoliła na jakąkolwiek rejestrację koncertu. Po nich zagrał jeszcze Plagiat 199.

Warto nadmienić, iż w tym roku uruchomiono drugą – klubową scenę. Od 21 w namiocie rozpoczęły się imprezowe juwenalia. Przy gramofonach zasiedli m. in. Dj’e Harper i Betweens. Podczas przerw związanych ze zmianą sprzętu zorganizowano także na głównej scenie konkursy: na najgłośniejszy krzyk i najdłuższy pocałunek. Jednakże najgorętsza zabawa w sobotę – konkurs miss mokrego podkoszulka.

Także 29 maja zmienił się nieco układ kolejnych koncertów i obecnie wygląda on tak:

– 20:00-20:30 Akademicka Orkiestra Politechniki Łódzkiej
– 20:45-21:15 Antilia
– 21.30-22.30 Carrion
– 22.45-23.45 Lipali
– 0.00–2.00 Danzel
– 2.15–3.45 Letni Chamski Podryw

 
Unit: LaundryUnit: Laundry Unit: Laundry Unit: Laundry
Unit: LaundryUnit: Laundry Unit: Laundry Unit: Laundry
Unit: Laundry Stan Miłości i ZaufaniaStan Miłości i Zaufania Stan Miłości i Zaufania
Stan Miłości i Zaufania Stan Miłości i ZaufaniaStan Miłości i Zaufania Stan Miłości i Zaufania
Stan Miłości i ZaufaniaStan Miłości i Zaufania Stan Miłości i ZaufaniaStan Miłości i Zaufania Stan Miłości i ZaufaniaStan Miłości i Zaufania
AgeAge AgeAge AgeAge
Age Age AgeAge
Age Age Age
Enej Enej EnejEnej
Enej Enej EnejEnej
Enej EnejEnej EnejHappySad
HappySad HappySadHappySad HappySad
HappySadHappySad HappySadHappySad HappySad
HappySadDJe DJeDJe DJe
DJe

Zobacz także:

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 2 (foto+wideo)

Juwenalia UŁ – koncerty dzień 1 (foto+wideo)

Juwenalia 2010 Łódź – informacje, relacje – foto i wideo – zobacz

<object width=”425″ height=”344″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/HR9lUCCqUzw&hl=pl&fs=1″></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/HR9lUCCqUzw&hl=pl&fs=1″ type=”application/x-shockwave-flash” allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true” width=”425″ height=”344″></embed></object><object width=”425″ height=”344″><param name=”movie” value=”http://www.youtube.com/v/HR9lUCCqUzw&hl=pl&fs=1″></param><param name=”allowFullScreen” value=”true”></param><param name=”allowscriptaccess” value=”always”></param><embed src=”http://www.youtube.com/v/HR9lUCCqUzw&hl=pl&fs=1″ type=”application/x-shockwave-flash” allowscriptaccess=”always” allowfullscreen=”true” width=”425″ height=”344″></embed></object>
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Philomelos – historia de un amor (foto)
Tomasz_Stako_28072011-4628gw
IV Letnia Akademia Jazzu: Tomasz Stańko (foto)
muzyka_064
Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach w Stereo (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*