DSCF1214Zespół Just Another Snake Cult odwiedził klubokawiarnię Owoce i Warzywa we wtorek 31 marca. Bilety na wydarzenie kosztowały 12 zł. Koncert rozpoczął się po godzinie 20.

Just Another Snake Cult to jednoosobowy projekt Þórira Bogasona. Artysta wykazuje się niezwykłym poczuciem rytmu. Na wtorkowym koncercie zaprezentował swoje możliwości jako multiinstrumentalista. Chociaż malutka scena z ustawionymi skrzynkami, a na nich postawiony laptop i mikser nie zapowiadały się brawurowo, JASC bardzo pozytywnie zaskoczył przybyłych widzów. Piosenki wykonywane . Również niepozornie zapowiadał się sam Bogason, jednak szybko pokazał ile ma energii przy okazji spontanicznych tańców na scenie i zejścia z niej, by być bliżej publiki. Artysta nie popadał w nudę podczas występu ani na chwile. Zmieniał instrumenty co piosenkę. I tak w koncercie współtowarzyszyła mu m.in. gitara czy kantele – instrument wywodzący się właśnie ze Skandynawii, z której pochodzi artysta. Pomiędzy piosenkami Þórir nawiązywał kontakt z publiką opowiadając różne historyjki. W pewnym momencie zaprezentował swoją najnowszą płytę, Cupid Makes a Fool of Me i w zabawny sposób zasugerował przybyłym zakup płyty, gdyż następnego dnia czekał go powrót do domu, a nie ma pieniędzy. Po blisko godzinnym koncercie publiczność bardzo ciepło nagrodziła brawami muzyka.

Just Another Cult Snake powstał w Reykjawiku na Islandii. Muzyka, którą gra to mieszanka indie popu, art-popu, psychedelic popu i lo-fi. Bogason pod pseudonimem JACS wydał już 6 płyt. Od początku istnienia zespołu, czyli roku 2010 , projekt koncertował już niejednokrotnie w Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych na licznych festiwalach, za każdym razem przyciągając zaintrygowaną jego oryginalnymi dźwiękami publikę.

Zobacz także:

Bobby The Unicorn w Owocach i Warzywach (foto)

We Wil Fail w Owocach i Warzywach (foto)

Ziołek i Kurek w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Siesta w Drodze: Dino D’Santiago na Walentynki (foto)
kkrawczyk
Krzysztof Krawczyk w Manufakturze (foto+wideo)
16062012_056
Palfana w Lumumbowie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*