Just_Another_Snake_Cult_Promo_1_smWe wtorek, 31 marca o godz. 20 w Owocach i Warzywach rozpocznie się koncert Just Another Snake Cult [ICE]. Bilety kosztują 12 zł.

Just Another Snake Cult to dzieło jednego człowieka, multiinstrumentalisty Þórira Bogasona, które na scenie przeszło już transformację od teatru jednego aktora, przez ośmioosobowy zespół, a od dłuższego czasu bardzo sprawnie działa jako magiczny duet.

Twórca projektu zajmuje się elektroniką, w struny od gitary uderza pałeczką perkusyjną, śpiewa i gra na cytrze (autoharp). Duet dopełnia kuzynka Þórira, Helga, która czaruje za pomocą wiolonczeli. Zapytani o to, jaki gatunek muzyczny reprezentują, odpowiadają: „Gramy miks freak popu, psychedelic folk i bubble-gum surf, gustownie zwieńczony ambientową indietroniką”.

Utwory Just Another Snake Cult zawierają charakterystyczny klimat kalifornijskiej psychodelii lat 60. połączonej z popową wrażliwością i eksperymentem, wykorzystując różne techniki produkcji, co razem sprawia, że dwa utwory nigdy nie brzmią tak samo.

Zespół wykazuje się ogromną wyobraźnią, zarówno muzycznie, jak i w związku z oprawą swoich dźwięków, czego dowodem jest teledysk do utworu „Spell Of Platonic Reversal”, pochodzącego z płyty „Cupid Makes a Fool Of Me”. Album ukazał się w Islandii w listopadzie ubiegłego roku, a w tym miesiącu zaczął podbijać brytyjski i niemiecki rynek muzyczny. Teledysk miał premierę na stronie magazynu Clash Music.

Debiutancki album Bogasona zatytułowany „The Dionysian Season” ukazał się w 2010 roku i zyskał sobie przychylność odbiorców. W swojej muzyce tworzy on ekscentryczną atmosferę nawiązującą do psychodelicznego popu, zagłębia się również w lo-fi. Wokalnie Þórir wydaje się być w totalnie innym wymiarze, kiedy odbija się echem od elektronicznych bitów i żywych partii instrumentalnych, nadając utworom jedynego w swoim rodzaju, niesamowicie nawiedzonego charakteru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
camouflage-4
Camouflage w Progresji
Miuosh akustycznie
chor
XIII Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*