DSC_4119

W Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP odbył się pokaz otwarcia 9 edycji Fashion Week Poland. Junko Koshino zaprezentowała kolekcję, w której prym wiodły czerń i srebro. Niektóre materiały malowane były przez artystkę własnoręcznie.

Nowa przestrzeń łódzkiej ASP, a w szczególności doskonale wyposażona i przystosowana do pokazów mody główna sala kompleksu Centrum Promocji Mody, stanowiły profesjonalną oprawę dla inauguracyjnego pokazu japońskiej projektantki.

Wśród gości otwarcia znaleźli się między innymi: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Ambasador Japonii w Polsce Makoto Yamanaka, przedstawiciele Ambasady Polski w Japonii oraz organizatorzy Fashion Week Poland Irmina Kubiak i Jacek Kłak.

Junko Koshino to jedna z największych japońskich kreatorek, której kolekcje pokazywane były m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Pekinie czy na Kubie. Na stałe mieszka w Tokio. Zakres działalności projektantki jest bardzo szeroki – od projektowania kostiumów do oper i musicali do projektów wnętrz i odzieży sportowej.

DSC_3963

Pokaz Junko Koshino – Fot. Agata Kobierska

Koshino w latach 1978-2000 uczestniczyła w Paris Collection. W 1985 roku jej pokaz mody był największym zorganizowanym tego roku w Pekinie. W kolejnych latach pokazywała swoje kolekcje: w Metropolitan Muzeum w Nowym Jorku (1990), w Wietnamie (1994), na Kubie (1996), w Polsce (1997), w Birmie (2009), a także w wielu innych miejscach na całym świecie.

W 1992 zaprezentowała „Junko Koshino Design Exposion” w Narodowym Muzeum Historii Chin w Pekinie. Projektantka była odpowiedzialna za pokaz otwarcia Festiwalu Japonii w Kennedy Center w Waszyngtonie (2008). W tym samym roku wybrano ją ambasadorką Yokoso! Japan (Japońska Agencja Turystyki) oraz ambasadorką odpowiadającą w Japonii za wizerunek i promocję EXPO 2010 w Szanghaju.

DSC_3870

Pokaz Junko Koshino – Fot. Agata Kobierska

W 2010 roku, z okazji 25-lecia obecności Junko Koshino na rynku chińskim, obył się rocznicowy pokaz i przyjęcie w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie. W 2011 roku Koshino otrzymała od Rządu Kuby Medal Przyjaźni, a w 2012 reprezentowała Japonię w części Chińskiego Tygodnia Mody poświęconej Azji Wschodniej.

Na kolejne wydarzenia Tygodnia Mody zapraszamy zarówno do Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP (ul. Wojska Polskiego 121), jak i do ŁSSE (ul. Tymienieckiego 22/24).

Program wydarzen znajdziecie TUTAJ!

(Tekst – Mat. Prasowe; Fot. Agata Kobierska)


Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
glowne_jacob_2015
12. Fashion Week Poland – Jacob Birge Vision (foto)
re-act-logo_zielone
Konkurs Re-Act Fashion Show 2011
bursztynn
Carnavalia 2011 – Wystawa biżuterii bursztynowej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*