Juniorzy UKS Boks-Tur z medalami Mistrzostw Polski

BOKS-TUR2Pięciu reprezentantów Uczniowskiego Klubu Sportowego Boks-Tur i dwóch Widzewa wystartowało w Wałczu w Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 18) w boksie. W zawodach ogółem zaprezentowało się 156 zawodników z ponad 50 klubów.

 
Nasz Okręg należy niestety do jednego z najsłabszych, dlatego dwa brązowe medale należy uznać za duży sukces. Poprzedni medal juniorskich mistrzostw wywalczył dwa lata temu Adrian Stasiak. Teraz jego młodsi koledzy powtórzyli ten sukces.
Pierwszy z nich, najbardziej doświadczony łódzki zawodnik – Daniel  Leszner, występujący w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej do 69kg najpierw pokonał na punkty Michała Marka z Buska Zdroju,  a następnie wygrał przed czasem w II rundzie rzucając na deski Santino Markowskiego z Astori Bydgoszcz. W półfinale stoczył jedną z najpiękniejszych walk mistrzostw przegrywając minimalnie 4:1 z medalistą Mistrzostw Europy – Kamilem Gardzielnikiem z Konina.
 
Medal Sebastiana Palusa (waga do 75kg) jest bardzo miłą niespodzianką. Zawodnik ten trenuje boks pod opieką trenera Zbigniewa Turskiego i Rafała Ciechomskiego dopiero od kilku miesięcy i posiada niewielkie ringowe doświadczenie. Jednak dzięki ciężkiej pracy i dużemu talentowi stał się prawdziwą rewelacją w Wałczu.
 
Najpierw po emocjonującym  boju zmusił do kapitulacji reprezentanta gospodarzy Sławomira Stefaniaka, a w ćwierćfinale po prawdziwym bombardowaniu pokonał doświadczonego zawodnika Startu Włocławek – Mateusza Weneckiego. W półfinale nie był w stanie wygrać z wielokrotnym Mistrzem Polski I reprezentantem kraju – Igorem Jakubowskim z Konina.
 
W punktacji klubowej UKS Boks-Tur zajął 7 miejsce, co stanowi wielki sukces biorąc pod uwagę fakt, iż jeszcze rok temu klub ten trenował „przez Internet”. Tylko dzięki nadzwyczajnej pomocy władz młodzi bokserzy tego klubu mają warunki do trenowania i sportowego rozwoju.
/mat.pras.

 

2 komentarze do “Juniorzy UKS Boks-Tur z medalami Mistrzostw Polski

 • 11 kwietnia 2010 o 04:54
  Bezpośredni odnośnik

  A dlaczego nie napiszecie jak ten „bardzo” dobry trener Turski został wykluczony z OZB i o mało z PZB.Co zrobił i jak potraktował zawodnika na Zawodach…..bliższe informacje w Okręgowym Związku Bokserskim.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia 2010 o 18:43
  Bezpośredni odnośnik

  Spoko żeby być zawodnikiem trzeba najpierw przejść badania lekarskie przed zawodami.
  Następne pytanie, który klub prócz BOKS-TUR wywalczył przynajmniej jeden medal na przestrzeni ostatnich miesięcy tego roku?? Okręgowy związek bokserski jest „bardzo kompetentny”, wszyscy się śmieją, że mamy kulawych i ślepych sędziów, którzy w większości zasiadają w zarządzie. Mamy jednego sędziego, którego bez problemu można wystawiać w największych imprezach w kraju i nie wstydzić się z jego poziomu wyszkolenia w tej materii. To smutne ale prawdziwe. Łódzki boks potrzebuje bodźca do rozwoju OZB słabo się angażuje w promocje tej dyscypliny sportu. Licz tylko na pomoc podmiotów publicznych nie posiada strony internetowej. Trzeba nakłaniać do pomocy i wsparcia działań OZB przez sektor sektor prywatny. Ale żeby to zrobić trzeba mieć mózg ….. Pozdrawiam czytelników Plastra

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *