Juliusz Cezar wierzy w poranek w Teatrze Nowym

cezar26 lutego na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zobaczymy premierę sztuki Juliusz Cezar wierzy w poranek postałej na podstawie Juliusza Cezara Williama Shakespeare’a.

Czy życie spektaklu jest skazane na natychmiastowy zanik po opadnięciu kurtyny? Odpowiedzi na to pytanie szukają realizatorzy najnowszej produkcji Teatru Nowego, zapraszając widzów do udziału w śledztwie teatralnym. W tym niecodziennym wydarzeniu zostaną zbadane szczątki pozostałe po spektaklu Juliusz Cezar Williama Shakespeare’a w reżyserii Kazimierza Dejmka. Próbie poddana zostaje możliwość wskrzeszenia materiałów archiwalnych sprzed 56 lat. Czy zebrane ślady pamięci wystarczą, by zapobiec śmierci kultowego dzieła. Czy mamy szansę w starciu z potęgą czasu? Czy teatr  może istnieć w zapisie poza swoją teraźniejszością? Śmiertelność. Ulotność. A może tylko zabawa i imaginacja?

Teatralne uniwersum na scenie stworzy Małgorzata Wdowik. Reżyserka w pracy chętnie korzysta z dokumentów życia społecznego, materiałów archiwalnych spektakli oraz  dźwiękowych efektów, tworząc teatr na styku dokumentu i performance’u. Dzięki czemu otwiera przed widzem nowe formy uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym.

W spektaklu wykorzystano głos Sławomira Suleja oraz utwór Krwawy Antonii zespołu Wieszcze Niespokojne.

Juliusz Cezar wierzy w poranek
przekład: Stanisław Barańczak
reżyseria: Małgorzata Wdowik
dramaturgia: Tamara Antonijevic
kostiumy: Michał Gruca
muzyka: Paweł Kulczyński
choreografia: Magdalena Ptasznik
reżyseria światła: Aleksander Prowaliński
inspicjentka: Teresa Hajman

występują: Dominika Biernat, Piotr Trojan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *