judas27 czerwca w Atlas Arenie odbędzie się koncert formacji Judas Priest. Jako support pojawi się Five Finger Death Punch. Start koncertu 19:30, występ gwiazdy o 20:45.

Istnieje tylko  kilka zespołów heavy metalowych, którym udało się osiągnąć tak wielki sukces jak Judas Priest podczas swojej prawie 40 letniej kariery. Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy

„Nostradamus”, prawdopodobnie najlepszy album w ich karierze, oraz nagroda Grammy za „Best Metal Performance”.  Judas Priest od lat grają dla milionów fanów na całym świecie a  dodatkowo wydają właśnie swój 17 album 'Redeemer  of Souls’ (Epic Records).

Judas Priest został założony we wczesnych latach 70-tych w Birmingham w Wilekiej Brytanii  (brytyjska kolebka  heavy metalu). Rob Halford, Glenn Tipton, K.K Downing i Ian Hill to grupa muzyków, która zmieniła oblicze heavy metalu. Po wczesnych latach dojrzewania muzycznego i albumach 'Rock Rolla’ i 'Sad Wings of Destiny’ Judas Priest zaskoczyli  wydając kolejne coraz lepsze albumy oraz prawdziwe heavy metalowe klasyki 'Sinner’, 'Diamonds and Rust’, 'Hell Bent for Leather’, and 'The Green Manalishi (With the Two Pronged Crown)’. Judas Priest przy tym był jednym z pierwszych zespołów metalowych, który prezentował się w skórze i studach – wygląd, który ostatecznie przyjęty został jako oficjalny dla fanów metalu na całym świecie.

Można powiedzieć, że Judas po prostu królował w latach 80, i nie miał sobie równych. Jeśli chodzi o czysty metal stworzył takie klasyczne albumy jak w 1980 roku „British Steel”, w 1981 „Point of Entry”, w 1982 „Screaming For Vengeance”, a w 1984  'Defenders of the Faith’.

Wśród tych albumów narodziły się prawdziwe metalowe klasyki 'Breaking the Law’, 'Living After Midnight’, 'Heading Out to the Highway’ i 'You’ve Got Another Thing Coming’.  Lata 80 były także czasem kiedy Judas Priest królował na festiwalach na całym świecie  w tym pierwszy w historii „Monsters of Rock Festival” w Donington Park (1980) w Wielkiej Brytanii, the US Festival (1983), w Stanach Zjednoczonych i Live Aid (1985) w Stanach Zjednoczonych.

W pozostałej części lat 80 Judas Priest tworzył już bardziej melodyjny hard rock tak jak na wydanym w 1986  „Turbo” i 1988 w „Ram It Down” – wszystko to przed wydaniem prawdopodobnie najcięższego albumu w całej ich karierze w 1990 roku „Painkiller” (przy którym perkusista Scott Travis dołączył do składu). Judas Priest gościło w 2004 roku na Ozzfest obok Black Sabbath – przed wydaniem rok później „Angel of Retribution”.

W 2008 roku ukazał się podwójny album „Nostradamus”, który zadebiutował na # 11 na Billboard 200, a rok później wydano „A Touch of Evil: Live” (co zaowocowało wspomnianą nagrodą Grammy za interpretację klasyka „Dissident Aggressor”).

W 2009 roku Judas Priest rozpoczął obchody 30 rocznicy wydania „British Steel” i ruszył w trasę, by następnie wydać rozszerzone podwójne „British Steel” a w 2010 DVD z ich koncertu.

W roku 2011, Downing ogłosił, że opuszcza zespół – z wciąż palącym pragnieniem kontynuowania pracy pod banderą Judas Priest, zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem. Posunięcie to okazało się genialne. Zespół w nowym składzie dał niezapomniany występ w  'American Idol’, który również był debiutanckim występem Faulknera.

W 2014 roku  klasyczny 'Redeemer of Souls” zadebiutował na liście Billboard 200 na # 6 – najwyższym w US w całej karierze zespołu (album trafił także do Top 10 na listach na całym świecie).

Sukces albumu niewątpliwie wzmocnił Judas Priest, o czym świadczy blisko dwu miesięczna trasa koncertowa w USA i na całym świecie.

Ceny biletów:
TRYBUNY 155.00 – 199.00
GCEE 349.00
GOLDEN CIRCLE 249.00
PŁYTA 199.00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3909
Kwartet Olgi Szwajgier – contem.ucha w Filharmonii
lydkagrubasa
Łydka Grubasa w Stereo Krogs
lao_che
Koncerty w Łodzi – listopad 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*