MAL_390020 października w Teatrze Lalek „Arlekin” odbył się koncert charytatywny dla łódzkiego oddziału Fundacji „Dr Clown”. Koncert nie byle jaki, bo jubileuszowy. Łódzki oddział ma na swoim koncie już 5 lat działalności. Na koncert przybyły całe rodziny. Pogoda sprzyjała, więc już od godz. 16 przed teatrem można było spotkać szczudlarza, który witał wszystkich gości, zobaczyć walkę wojów słowiańskich z Rodu Dębowego Liścia (tym razem Wojowie uzbroili się również w czerwone noski) i podziwiać pokaz pięknych tęczowych baniek mydlanych.

O relaks i strawę duchową dorosłej publiczności zadbali Szymon Zychowicz, Joanna Kondrat wraz z Maciejem Tubisem, Małgorzata Duk-Nowosad i Piotr Woźniak prezentując swój piękny liryczno poetycki repertuar. Dla dzieci w czasie koncertu wolontariusze fundacji czyli barwni i uśmiechnięci Clowni, przygotowali różnego rodzaju gry i zabawy, konkursy i warsztaty plastyczne. W czasie trwania imprezy można było dowiedzieć się o działalności Fundacji, spędzić czas z Rodem Dębowego Liścia, a także wziąć udział w licytacji wyjątkowych i atrakcyjnych przedmiotów m.in. płyt artystów, niezwykle barwnych książek Kingi Kołackiej i Joanny Hrk „Obrazy wyobraźni” z autografami autorek, ręcznie robionego noża z rogową rękojeścią, ręcznie malowanej bluzki z certyfikatem, przedpremierowej książki Waldemara Wolańskiego „Księżycowi ludzie” oczywiście z autografem, a także lalki podarowanej przez Teatr Arlekin.

joomplu:44624

Uczestnicy koncertu chętnie brali udział w loterii fantowej, ponieważ nagrody były ciekawe i różnorodne. Chyba nikt nie wyszedł też z koncertu głody, ponieważ różnorodność ciast i ciasteczek przygotowanych przez wolontariuszy i przyjaciół fundacji zachęcała do częstych powrotów do bufetu. Przyjaciel Fundacji Magdalena Jaszczak-Birkowska (łódzka plastyczka) wyczarowywała na twarzach dzieci i dorosłych przepiękne kwiaty, motyle i bajkowe stwory. Do niektórych uczestników koncertu szczęście uśmiechnęło się wyjątkowo, gdyż numery ich biletów zostały wylosowane i otrzymali oni kolejne wyjątkowe nagrody między innymi kolację w Klubie Scenografia, obraz Magdaleny Jaszczak-Birkowskiej, wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem po Ziemi Łęczyckiej czy przejażdżkę porshe.

joomplu:44620

Organizatorzy i Wolontariusze dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji koncertu: przede wszystkim gościnnym progom Teatru Arlekin, wykonawcom, firmom, zespołom  i organizacjom „Rossman” ,„Debastor”, „Wyjście ewakuacyjne”, „Kolumnapark”, „Corin”, „Szczęsny studio”, „Rotary Club – Łódź”, „Wytwórnia efektów atmosferycznych”, „Klub Scenografia”, „Ród Dębowego Liścia”, „Akademia portretu – Łukasz Malczewski”, wszystkim darczyńcom i gościom za tak liczne przybycie i okazane wsparcie. Dochody z koncertu zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lagiewnicka351
Dzieci Bałut – murale pamięci (foto)
Stacja Księży Młyn – Targ Staroci, Rękodzieła i Sztuki Użytkowej (foto)
11
Malowanie dzieci Bałut (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*