IMG_946531 grudnia 2014r już po raz trzydziesty odbył się łódzki Bieg Sylwestrowy w kompleksie leśnym Arturówek. Ideą wydarzenia jest upowszechnienie biegania, propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej a także rozwijanie rywalizacji sportowej.

Mimo mrozu i padającego śniegu na starcie stanęło ponad tysiąc miłośników biegania tym samym pobijając rekord frekwencji. Zapisy trwały od 15 września a każdy zgłoszony został przypisany do jednej z dwóch kategorii.  W biegu na 2km wzięła udział młodzież urodzona po 1999r i dzieci, natomiast w głównym biegu na 10km mogli wziąć udział wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia. Dodatkowo został zorganizowany bieg vipów, w którym startowały osoby zaproszone przez organizatora – znani sportowcy czy wielokrotni zwycięzcy z poprzednich lat. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale natomiast dla najlepszych biegaczy puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne.

Jako pierwszy odbył się bieg młodzieżowy. Najszybszym zawodnikiem okazał się Mateusz Zientalak ze Zduńskiej Woli pokonując wyznaczoną trasę w 7 minut i 49 sekund. Tylko dwie sekundy później linię mety przekroczył Damian Bednarek  z Garłowa. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Kowalczykowski z Łodzi z czasem 7:54.  Najszybszą dziewczyną została Kinga Królak z Dobronia (8:01).

joomplu:84281

Kolejno na starcie stanęli zaproszeni goście. Kilometrowy bieg vipów zwyciężył olimpijczyk Piotr Kędzia zostawiając rywali daleko w tyle (4:05). 18 sekund później na metę dobiegł Maciej Miś a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Jaksa (4:43).

Na koniec odbył się najważniejszy, dziesięcio-kilometrowy Bieg Główny. Najwyższe miejsce na podium zdobył zawodnik z pierwszym numerem startowym Łukasz Parszczyński z Białegostoku. Dobiegł na metę już po 32 minutach i 15 sekundach jednak przyznał, że nie było łatwo. Jako drugi linię mety przekroczył Krzysztof Pietrzyk z Koluszek (33:12) a zaraz za nim łodzianin Maciej Nitka(33:34).

Pierwszą kobietą na mecie została żona zwycięzcy Izabela Parszczyńska (37:03) pokonując Monikę Kaczmarek z Łodzi (38:11) i Monikę Kalicinską z Wrocławia (38:57).