JNZ_DOMWierny zimnofalowej stylistyce zespół Już Nie Żyjesz, 21 lutego zagrał koncert w klubie DOM. Muzycy promowali wydaną tego samego dnia drugą płytę, zatytułowaną Nieświat.

Na rozgrzewkę zaprezentował się znany z zespołu Bruno Schulz, Karol Stolarek, ze swoim solowym projektem Egga. Muzyk zabrał słuchaczy na wycieczkę do krainy syntezatorowych dźwięków, sprawnie lawirując między nerwową kakofonią, a rozkoszną wręcz melodyjnością. Całość, okraszona dobrze skomponowanymi z wartswą dźwiękową wizualizacjami, prezentowała się atrakcyjnie, ale nie obyło się bez mankamentów. Głównym winowajcą utrudniającym pełną percepcję muzycznego popisu okazało się fatalne nagłośnienie, które mimo szczerych chęci słuchaczy, skutecznie uniemożliwiło wychwycenie słów śpiewanych przez artystę.

Nagłośnienie szwankowało również podczas występu bohateów wieczoru. Dzielnie, (choć z różnym skutkiem), starał się z nim walczyć wokalista zespołu – Paweł Strzelec. Mimo dźwiękowych niedogodności zespół dał z siebie wszystko i wypadł bardzo dobrze. Muzycy w pierwszej części koncertu zaprezentowali materiał z nowej płyty. Sądząc po spontanicznych reakcjach publiczności i gromkich brawach wieńczących każdy z utworów, premierowe piosenki przypadły do gustu słuchaczy. Po sporej dawce nowości przyszedł czas na kilka starszych kawałków. Ze sceny poleciały m.in. Proste sprawy, Zimno i Zrób mi jakąś krzywdę.

Nieświat na żywo na zmianę intrygował eskapistycznym zimnofalowym brzmieniem i kusił syntezatorową taneczną energią. Po doskonałym debiucie, zespołowi Już Nie Żyjesz udało się stworzyć płytę jeszcze bardziej dojrzałą i stanowiącą bez wątpienia pozycję obowiązkową dla wielbicieli rocka lat 80.


/fot. Krzysztof RomanPODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
progres
Leafless Tree – scena progresywna w Wytwórni (foto)
zieliska_20160912_1967122580
Zielińska z nagrodą muzyczną Domu Literatury
Exploited
Wunder Wave 66 – The Exploited w Dekompresji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*