powszechnyOd stycznia Powszechny zaprasza do udziału w nowym projekcie zatytułowanym „Joga w Teatrze”. 30 osób, które jako pierwsze zakupią w  kasie Teatru Karty podarunkowe lub bilety na dowolny spektakl, powołując się na hasło „Joga”, otrzymają od prezent – zaproszenia na bezpłatne zajęcia z jogi w Powszechnym. Aby wziąć udział w projekcie, należy potwierdzić chęć uczestnictwa w kasie Teatru.

Zajęcia poprowadzi nauczycielka purna jogi Monika Dąbrowska. Będą odbywały się co dwa tygodnie do maja. Pierwsze odbędą się 18 stycznia o 11:30 na Małej Scenie. 

Monika Dąbrowska – aktorka, absolwentka Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, kierunek Techniki Relaksacyjne. Entuzjastka i praktyk wiedzy ajurwedyjskiej, wieloletni trener programów oddechowych i nauczyciel Sri Sri Yogi. Organizatorka wielu wypraw jogowych do wielu egzotycznych zakątkątków świata.

Dlaczego joga i dlaczego w teatrze?

Obie te dziedziny aktywności mimo pozoru rozdzielności łączy bardzo wiele,. Można nawet  powiedzieć, że traktują o tym samym, tylko w trochę inny sposób. Widz, przychodząc do teatru, oczekuje świetnej rozrywki niosącej relaks i odprężenie, oczekuje inspiracji do refleksji, motywacji do zmian, także wiedzy o nieznanym. Tego samego może doświadczyć adept jogi stający na macie, z tą jedynie różnicą, że na macie doświadczenia są bardzo osobiste, a wiedza dotyczy wyłącznie doświadczającego. W obu wypadkach – po zakończeniu spektaklu i po zakończonej lekcji jogi – nie jesteśmy już tymi samymi ludźmi. Jesteśmy bogatsi o doświadczenie płynące z głębokiego kontaktu z własnym ciałem, myślami, przekonaniami, bogatsi o wiedzę jak lepiej i mądrzej żyć.

Na początek zaproponuję zajęcia „ Jogi pogłębionego relaksu”. To zajęcia dla każdego, niewymagające fizycznej sprawności.
Lekcja trwa godzinę zegarową i składa się z kilku różnych aktywności.
–        ćwiczenia oddechowe „pranajamy”. Ich zadaniem będzie dotlenić i odżywić ciało, ale także odprężyć umysł i uspokoić strumień myśli
–        delikatne ćwiczenia „ asany”. Stopniowo rozciągną mięśnie i ścięgna, pobudzą przepływ energii w ciele
–        relaks pozwoli zintegrować doświadczenie, wyciszy ciało i umysł
–        krótki moment medytacji pozwoli zagłębić się w osobiste doświadczenie.

Zapraszam więc wszystkich chętnych do rozpoczęcia osobistego doświadczenia, do pogłębiania związku z samym sobą. Do zmian, które prowadzą do wzrostu spokoju i  siły wewnętrznej, rozwoju kreatywności i szeroko rozumianych zdolności interpersonalnych – Monika Dąbrowska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
muzyczny
Casting do spektaklu „Prawy do lewego”
Trwa casting do spektaklu „Złap mnie, jeśli potrafisz” (foto)
jak_rozmawiac_z_chlopem
Jak rozmawiać z Chłopem? Jełopem? – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*