_MG_8812_-_www.harmonyart.euW sobotę, 10 stycznia w Cafe Bar Poczekalnia (Więckowskiego 16) wystąpił śląski duet Jóga. patronem medialnym koncertu był Plaster Łódzki.

To autorska wizja muzyki podbita wysokim stężeniem emocji. Duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień, co przekłada się na chwytające za serce piosenki. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom.

Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King Of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą, ale jej brzmienie jest wyraziste. Zespół jest świeżo po wydaniu debiutanckiej EP-ki i już cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem.

EP-ka promowana jest singlem o tytule „Skin”:

Zapraszamy do foto relacji: 

zdjecia – copyright: www.harmonyart.eu – fot. Tomasz Jimmy Kowalski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7890
Masala Soundsystem w DOMu (foto)
23032013_236
Kamień Kamień Kamień w Lizard King (foto)
Letnie Brzmienia: Nosowska w EC-1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*