Ju00F3ga_plakat10 stycznia o godz. 20 w Cafe Bar Poczekalnia (Więckowskiego 16) rozpocznie się koncert grupy Jóga. Wstęp wolny.

To autorska wizja muzyki podbita wysokim stężeniem emocji. Nastoletni duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień, co przekłada się na chwytające za serce piosenki. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom. Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King Of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą, ale jej brzmienie jest wyraziste. Zespół jest świeżo po wydaniu debiutanckiej EP-ki i już cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem.

EP-ka promowana jest singlem o tytule „Skin”:

ale znajdują się na niej inne utwory jak np. utwór „Fire”

Muzyką duetu JÓGA zainteresowała się przestrzeń medialna: Polskie Radio Czwórka, Uwolnij Muzyke.pl, Radio Egida, Gazeta Wyborcza, Music is, Brand New Anthem, Outrave oraz wiele innych. Zespół ma na koncie granie koncertów z takimi zespołami jak Myslovitz, Low Roar, The Dumplings, Rebeka czy Fismoll .

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tentypmess
Ten Typ Mes w Bedroomie
Lara_Snow_By_Dabid_Bronfen
Lara Snow w Domu Literatury
Tomasz „Lipa” Lipnicki w Woolturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*