15022013_063Do 16 marca br. w Galerii Re:Medium można oglądać wystawę Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej pt. Marzyciele, Konstruktorzy...

Ekspozycji towarzyszy pokaz filmu animowanego pt. Dobro, piękno, prawda w reżyserii Balbiny Bruszewskiej. Obraz został zrealizowany na podstawie scenariusza artystki oraz rysunków, grafik, obiektów, a także kolaży z lat 2000-2009.

– Bohaterem moich prac jest człowiek, metaforyczna podróż przez życie, człowiek jako poeta i marzyciel, a zarazem konstruktor i realizator swoich marzeń – mówi artystka- Główne miejsce w mojej działalności artystycznej zajmuje rysunek i grafika. Interesuje mnie indywidualny sposób widzenia świata, w którym znajdują swe odbicie istotne problemy i pytania egzystencjalne.

joomplu:48381

Joanna Wiszniewska-Domańska – urodziła się w Łodzi. Dyplom w 1972 roku w PWSSP w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego) w pracowni prof. Stanisława Fijałkowskiego. Jest profesorem Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.  Twórczość w zakresie rysunku, grafiki, kolażu, książki artystycznej oraz obiektów przestrzennych.

Zobacz także:

Rafał Sobiczewski – Autopsja (foto)

Paulina Sadowska – Full Color w Re:Medium (foto)

Wystawa prac Stanisława Fijałkowskiego w Galerii Re:Medium (foto)

Ruchoma tożsamość w Galerii Re:Medium (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_20140623_180338
Finisaż Przepływu marzeń w Galerii 87 (foto)
IMG_0378
Jarosław Zduniewski – Linearne Terytoria (foto)
DSC_0047
Piotr Pasiewicz – Moc wyobraźni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*