joanna_bator_w_fk_20120217_1433983062W czwartek, 16 lutego w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury odbyło się spotkanie z Joanną Bator. Autorka opowiedziała o swoim pobycie Japonii w kontekście książki Japoński wachlarz. Powroty.

Autorka dwukrotnie nominowana do Nike i raz do Nagrody Literackiej Gdynia przestawiała Japonię, tak odległą i inną od naszej cywilizacji zachodu. Opowiadała o przestrzeni miasta, pozbawionego centrum, a także ulic, które nie posiadają nazwy. Wspominała o gościnności, a także lekkiej nieufności miejscowych w stosunku do tubylców. Nie zapomniała także o anegdotach – przedziwnych tokijskich toalet, czy cosplayerkach,  grupkach osób przebierających się m. in. za bohaterów mang.

Spotkanie poprowadził Marcin Bałczewski, a także Marcin Socha, który w Japonii przebywał przez pół roku na studenckim stypendium.

Kolejna impreza w ramach Kawiarni Literacko-Muzycznej ŚFK odbędzie się 23 lutego. Tym razem gościem wieczoru będzie Julia Fiedorczuk, m. in. tłumaczka twórczości Laury (Riding) Jackson. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także:

Spotkanie z Zuzanną Ogorzewską (foto)

Oriana Fallaci – Wywiad z historią (foto)

Arterie i Marcin Jurzysta w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Krzysztof Siwczyk w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Puls Literatury – „Dzień Bierezina” (foto)
rae_armantrout_i_peter_gizzi_20131120_1211324407
Laureatka Pulitzera w Domu Literatury (foto)
odjazdowy
Odjazdowy Bibliotekarz w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*