Jezus Maria Peszek! koncert w Łodzi

Maria Peszek rusza w trasę! Artystka będzie promować swój nowy album „JEZUS MARIA PESZEK!”. W Łodzi pojawi się 1. grudnia w klubie Scenografia.

Na początku była „Miastomania” (2005). Projekt składający się z płyty, przygotowanej przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny. „Miastomania” wywindowała artystkę na sam szczyt polskiej sceny muzycznej.

Jej drugi album „Maria Awaria” ukazał się we wrześniu 2009 roku i okazał się być jednym z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat. Wielki sukces komercyjny i artystyczny, ponad 120 koncertów w całej Polsce i za granicą, zaproszenia na występy na najważniejszych festiwalach muzycznych (Heineken Open’er, Sopot, Jarocin i OFF Festiwal) ostatecznie potwierdziły status Marii Peszek jako jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny rozrywkowej.

W 2010 roku ukazało się DVD „Najmniejszy Koncert Świata”, które było zapisem koncertu w Alvernia Studios zagranego dla 20 osób rok wcześniej.

3 października 2012 ukazała się trzecia płyta „JEZUS MARIA PESZEK”, która jest zamknięciem muzycznego tryptyku. To najbardziej przejmujący i bezkompromisowy album w dorobku artystki. Ta bezkompromisowość na pewno wywoła skrajne emocje — jednych zachwyci i uzależni, innych może drażnić i boleć, ale nikogo nie pozostawi obojętnym.

JEZUS MARIA PESZEK!!!!!
KONCERTY!!!!!!!!!!

26.10 – TORUŃ / OD NOWA
11.11 – SZCZECIN / SŁOWIANIN
16.11 – GŁOGÓW / WĘDZARNIA STAROMIEJSKA
17.11 – WROCŁAW / ETER
18.11 – KRAKÓW / STUDIO
21.11 – WARSZAWA / STODOŁA

22.11 – LUBLIN / DOM KULTURY
24.11 – POZNAŃ / ESKULAP
25.11 – GDAŃSK / PARLAMENT
30.11 – RZESZÓW / WYTWÓRNIA
01.12 – ŁÓDŹ / SCENOGRAFIA
więcej wkrótce…
/info ze strony artystki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *