jesus_christ_superstar_20140923_11454724814 października odbyła się premiera wielkiego dzieła wystawionego na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi. Mowa tu o wyczekiwanym musicalu pt. Jesus Christ Superstar.

Sztuka została odegrana w języku angielskim, ale dla widzów nie znających języka tekst w wersji polskiej był wyświetlany na tablicy świetlnej. Spektakl przedstawia historie Jezusa widzianego oczami jego zwolenników, jak i przeciwników w ostatnim tygodniu przed jego ukrzyżowaniem.

Cała opowieść zostaje ukazana w zupełnie innym świetle, niż widz by przypuszczał. Z punktu widzenia nas, zwykłych ludzi, którzy doświadczają wielu różnych emocji. Widzimy miłość, jak i nienawiść, dumę, ale i strach, wiarę a przy tym wiele wątpliwości. Tu Jezus jest człowiekiem, który ma do spełnienia jakąś misje. Nie zostaje przedstawiony jako Zbawiciel, ale jako zwykły, młody chłopak, który silnie wierzy w swoje ideały i bardzo cierpi kiedy one doprowadzają go do męczarni.

Kolejna główna postać to Judasz, który zostaje ukazany jako „głos rozsądku”. Jego rola jest w dużym stopniu wyeksponowana, ma on więcej część partii solowych nawet w porównaniu do Chrystusa, który raczej ukazuje się w scenach dialogowych. Judasz zdradza Jezusa, choć nie do końca świadomie jednak prowadzi do nieprzyjemnego zakończenia całej sytuacji. Ciekawą postacią jest Maria Magdalena, która darzy Jezusa silnym uczuciem namiętności. Jako jedyna pozostaje u boku Chrystusa do samego końca..

joomplu:79059

Dzięki uzdolnionym odtwórcom ról publiczność mogła przeżywać wiele emocji podczas słuchania i oglądania sztuki. A zdolni, młodzi aktorzy z zaciekawieniem przykuli uwagę każdego widza. Talent, który prezentowali na scenie Teatru Muzycznego został doceniony przez łodzian. Duże znaczenie maja również kostiumy, w jakich występują aktorzy na scenie. I tu także można otwarcie powiedzieć, ze autorki kreacji: Katarzyna Lagowska oraz Justyna Wozniak z ASP spisały się naprawdę dobrze.

Pomysł twórców dzieła: Andrew Lloyda Webera (muzyka) i Tima Rice (libretto) , by tematykę religijna pokazać w klimacie rocka był bardzo ciekawy i na pewno pozytywnie odebrany przez publiczność, czego  wyrazem były liczne brawa w trakcie wystawiania sztuki jak również na jej zakończenie. Naprawdę warto przeżyć te emocje. Dlatego dla tych, którzy mieli przyjemność pojawienia się na spektaklu będzie to fascynujące wspomnienie. A tym, którzy jeszcze nie zasiedli przed scena naprawdę polecamy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szkolazon
XXI MFSPiN: Szkoła żon – recenzja
improatak
Teatr Nowy Impro – recenzja
matkajoanna
Matka Joanna w Teatrze Szwalnia – recenzja
1 Komentarz
  • 8 października 2014 at 15:05

    Tim Rice, nie Tom.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*