jesus_christ_superstar_20140923_11454724812 października łodzianie będą mogli zobaczyć inscenizowany koncert na podstawie rock opery Jesus Christ Superstar. Na specjalnie wybudowanej scenie, w Pasażu Schillera wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego w Łodzi, którzy przygotowali swoją wersję jedno z najsłynniejszych musicali na świecie. Start o 20. Wstęp jest bezpłatny.

Spektakl opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa widzianego oczami jego zwolenników i przeciwników, a całość po raz pierwszy w Polsce śpiewana jest po angielsku. Podczas bezpłatnego występu wystąpi prawie cały zespół łódzkiego teatru oraz młodzi artyści wybrani w castingu.

Kim jest Jezus? Człowiekiem czy bogiem, szaleńcem czy charyzmatyczną postacią? Dla wyznawców to nauczyciel, dla Judasza – przyjaciel, dla Marii Magdaleny – mężczyzna. Webber i Rice odważnie zderzyli tematykę biblijną z klimatem rocka, zadając wiele pytań, na które ciągle poszukuje się odpowiedzi. To pierwsza realizacja Jesus Christ Superstar w naszym mieście, a zarazem pierwsze polskie wystawienie anglojęzyczne (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej).

/fot. mat.pras. Teatr Muzyczny w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Warsztat Teatr_Starter z AOIA
Tylko miłość (sceny z życia małżeńskiego) w Teatrze Małym
Domofonia w Teatrze Pinokio

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*