bozyk6 lutego o godz. 20 w Klubie Scenografia rozpocznie się koncert Jerzego Michała Bożyka. Bilety kosztują: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy.

W styczniu 2013 roku na rynku muzycznym pojawiła się nowa płyta Jerzego Michała Bożyka Drive, na której gościnie zaśpiewał Magda Bożyk, bratanica artysty, wokalistka i zarazem producentka płyty. Premierowy koncert trasy promocyjnej odbył się styczniu br. w krakowskim Klubie Rotunda.

– Drive – ekspresyjność wyrażona w postaci Napięcia – Różnicy Potencjału pomiędzy Ładunkiem ekspresji a jej Wyzwoleniem – na wzór „U” w Prawie Ohma w odniesieniu do elektryczności. Życzymy podniesienia adrenaliny! 
O wykonawcach:

Jerzy Michał Bożyk to postać, o której wiele można byłoby napisać. Osobowość nietuzinkowa i niezwykle ciekawa, krakowski piosenkarz i kompozytor – legenda wielu festiwali, koncertów  i spotkań klubowych. Urodzony we Lwowie. Ukończył Liceum Muzyczne w Łodzi w 1959. Po jego ukończeniu rozpoczął współpracę z zespołami „The Jazz Five Boys”, „Silver Jazz” i „Tiger Rag”. Do 1976 koncertował na kontraktach w Czechosłowacji, Finlandii i Szwecji. W 1977 zdał państwowy egzamin piosenkarski u profesora Bardiniego. Następnie ukończył studia teatrologiczne na Uniwersytecie Łódzkim (laureat pierwszej nagrody Towarzystwa Kultury Teatralnej za pracę naukową). Wieloletni uczestnik Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami, Jazz Jamboree Festival i Zaduszek Jazzowych ale również  łódzkiego festiwalu Yapa, studenckiego festiwalu muzyki turystyczneji poetyckiej. Laureat pierwszej nagrody w konkursie kompozytorskim zorganizowanym przez Rząd RP na Uchodźstwie oraz dwóch nagród wykonawczych z zespołem jazzowym Beale Street Band, którego jest solistą (z zespołem tym nagrał dwie płyty LP). Nagrał również płyty z wokalistką Anną Stanek-Włodarczyk, z wokalistką Zofią Pilarz, z kompozytorami Zwierzynieckiego Koła Przyjaciół Sztuk Wszelkich oraz z instrumentalistami Starego Dobrego Małżeństwa. Wystąpił w wideoklipie TVP Kraków w reżyserii Krzysztofa Hajcha z własnym utworem do tekstu Antoniego Czekalskiego „Blues Alkoholowy”. Jest kierownikiem muzycznym grupy wokalno-instrumentalnej „Dekadencja”, współzałożycielem „Los Coñocrados”, kierownikiem „Tria Jerzego Bożyka” i „Bożyk Trio”, wokalistą tria „Wanda, Chris and Jerry”, duetu „Margaret and Jerry” oraz aktorem teatru „Adalex”. Zagrał rolę pianisty w filmie Petera Zelenki Bracia Karamazow. 

Magda Bożyk (prywatnie bratanica Jerzego Bożyka) – wokalistka, etnolożka i producentka. Absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie (dyplom 2005)  oraz Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (dyplom 2005). Autorka reportaży dla Miesięcznika ZNAK. Współpracowała z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie oraz z Domem Spotkań z Historią (Archiwum Historii Mówionej). Stypendystka The Institute for Humane Studies przy George Mason University (w roku 2008 i 2009). Wokalistka i producentka najnowszej płyty Jerzego Michała Bożyka “Drive”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ten_typ_mes
Ten Typ Mes i Stasiak w Dekompresji
Koncerty w Łodzi – 2020 rok
lodz-b1_adria_poziomo
Piwnica Pod Baranami w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*