JELONEK_fot_kochanfotoplW piątek, 26 czerwca o godz. 19 w Scenografii rozpocznie się koncert Jelonka. Jako support wystąpi Alegorya. Bilety kosztują: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu imprezy.

Jelonek to artysta wszechstronnie uzdolniony. Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam. Na koncertach gra jednak na swoim podstawowym instrumencie – skrzypcach, występując w towarzystwie… zespołu rockowego! Dzięki swojej charyzmie scenicznej, ogromnemu poczuciu humoru i charakterystycznemu brzmieniu, nieprzerwanie od wielu lat wypełnia kluby publicznością w całej Polsce po same brzegi.

Nagrał 30 albumów współautorskich i ponad 50 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal). Współpracował z takimi zespołami jak m.in. Ankh, Closterkeller, Chemia, De Press, Farben Lehre, Hunter. Wygrał mnóstwo konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek, Przystanek Woodstock, WOŚP i inne. Kilkukrotnie został wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993 – magazyn „Tylko Rock”, 1994 – Siedlce „Rock 94”, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 – magazyn „Teraz Rock”, „Metal Hammer” i inne). Również wiele razy był nominowany do „Fryderyków”. Wraz z zespołem „Ankh” został odznaczony przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W okresie od 1993 r. do 2013 r. zagrał około 1900 koncertów w Polsce a także w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie.

Występy Jelonka łączą w sobie ekspresję, energię i (przede wszystkim) dobrą, mocną muzykę, co sprawia, że stał się on jednym z najbardziej lubianych przez publiczność polskich artystów.

Podczas łódzkiego koncertu Jelonka wspierać będzie lokalny support – zespół Alegorya, grający mocnego (jak sami określają – alegorycznego) rocka. Kapela ta w ubiegłym roku występowała m.in. na Impact Festivalu czy Festiwalu w Jarocinie. Jest też dobrze znana łódzkiej publiczności – na swoje energetyczne występy przyciąga   publiczność w różnym wieku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1202
Kult w Wytwórni
Runika, Łysa Góra i Derwana w Magnetofonie
Łódź Miłości 3

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*