bibliotekajednaDziałania, które zrealizowaliśmy w ramach projektu Biblioskan, przyniosły pozytywne skutki. Opracowania i raporty przygotowywane i publikowane przez Fundację przyczyniły się do rozpoczęcia dialogu o przyszłości łódzkich bibliotek publicznych, a nasze rekomendacje w zakresie centralizacji zarządzania bibliotekami publicznymi przyczyniły się do powstania nowej koncepcji bibliotekarstwa w Łodzi.

Pięć funkcjonujących dziś instytucji, finansowanych z budżetu Łodzi, realizujących działalność dla mieszkańców miasta w zakresie kultury i posiadających podobną specyfikę, ma zostać połączonych, by stworzyć jedną instytucję, działającą na terenie wszystkich dzielnic. Dzięki temu pojawi się w mieście również wiele udogodnień dla czytelników.

Będą to między innymi:

Łódzka Karta Biblioteczna i jednolity system oprogramowania dający np.: możliwość przeszukiwania wszystkich zasobów naszych bibliotek poprzez jedno okienko, korzystania z większej liczby funkcji poprzez internet, np. zdalnego zapisu do biblioteki, jednokrotnego zapisu do biblioteki, uprawniającego do korzystania ze wszystkich filii na terenie Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie autorskie z Aleksandrą Radomską (foto)
Kawiarnia Literacka: Przekład Jubileuszu – spotkanie z Jerzym Jarniewiczem (foto)
_MG_0087
Bardzo Mała Literacka: My jesteśmy krasnoludki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*