Jazz-ex-Cathedra---Dominik-Wania-Trio-plakatW czwartek 20 kwietnia w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi (al. 1 Maja 4) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Jazz ex cathedra”. Tym razem wystąpi Dominik Wania Trio. Zespół zaprezentuje autorskie opracowania utworów Maurice’a Ravela. Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje program ze swojego debiutanckiego albumu z 2013 roku. Dominik Wania postanowił wówczas wziąć na warsztat utwory Maurice’a Ravela – francuskiego kompozytora zaliczanego do grona impresjonistów, autora słynnego „Bolera”. Usłyszymy jazzowe aranżacje miniatur fortepianowych wchodzących w skład suity fortepianowej „Miroirs” napisanej w latach 1904-1905 i dedykowanej członkom słynnego francuskiego awangardowego Stowarzyszenia Apaczy. Zespół wystąpi w składzie: Dominik Wania – fortepian, Max Mucha – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.

Założyciel tria, Dominik Wania jest pianistą klasycznym i jazzowym pochodzącym z Sanoka. Ukończył krakowską Akademię Muzyczną, studiował również na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA). Jest adiunktem w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wykładowcą w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, a także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku. Ma na koncie trzy nominacje do Fryderyków w 2014 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Blue_Rabbit
The Blue Rabbit w Teatrze Pinokio
plakatnf
Nordland Art Festival w Łodzi
soundedit17
Soundedit ’17 – Muzycy i producent płyt Davida Bowie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*