Jarosław Kret i Lucyna Skompska gośćmi POS’u

Kretokl000123 lutego o godz.18.00 w podróżniczym  cyklu „POSpiesznie przez świat” gościem Poleskiego Ośrodka Sztuki będzie Jarosław Kret. Spotkanie poświęcone będzie m.in. prezentacji najnowszej książki „Moje Indie”.

 
„Moje Indie” to książka podróżnicza, opowiadająca o Indiach, jakich nie pozna zwykły turysta. Jarosław Kret, znany dziennikarz i orientalista z wykształcenia, spędził tam kilka lat. Przemierzył wielki kraj, mieszkał w prawdziwej, indyjskiej rodzinie, był w długim, romantycznym związku z indyjską aktorką. Pasjonująco i z wielkim entuzjazmem opisuje tamtejszą codzienność, oryginalne święta, w których uczestniczył, przybliża historię,  dawne legendy, snuje anegdoty. Książkę ilustrują fotografie, zrobione przez samego autora.

Dzień później, także o godz.18.00 w cyklu „Łódzka Premiera Literacka” Poleski Ośrodek Sztuki i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zapraszają na spotkanie z Lucyną Skompską, znaną poetką, autorką książek dla dzieci, felietonistką.

Spotkanie poświęcone będzie także rozmowie o twórczości Jana Czarnego ( 1918-1985), znakomitego łódzkiego poety, prozaika i fraszkopisarza oraz prezentacji zbioru w większości niepublikowanych miniatur prozatorskich autora pt. „Fabryka kurzu”.

Wstęp na imprezy jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *