Jarosław Bikiewicz – Podano do stołu (foto)

IMG_7323Do 31 października w Galerii Manhattan można oglądać ekspozycję Jarosław Bikiewicz pod tytułem Podano do stołu.

Głównym elementem wystawy jest cykl fotograficznych obrusów, które prezentują, w rozumieniu autora, sztukę antykonsumpcyjną. Sztuka antykonsumpcyjna w tym przypadku obala wartości już „skonsumowane”. Fotografie są pretekstem do zastanowienia się nad tym, co i w jaki sposób generuje wartości dodane w nowych przedmiotach.

Istotną częścią interpretacji cyklu fotograficznych obrusów są miejsca ekspozycji. Miejsca, które doskonale się uzupełniają, tworząc jedną niepowtarzalną wartość dodaną we współczesnym designie. Performance w restauracji hotelowej Doubletree by Hilton przekształca dzieło sztuki w sztukę użytkową, a ekspozycja w galerii Manhattan tworzy ze sztuki użytkowej, dzieło sztuki. W czasie trwania Łódź Design Festival wybrane stoliki w czynnej restauracji hotelu zostły nakryte fotograficznymi obrusami. W tym samym czasie w Galerii Manhattan na wystawie, nakryte fotograficznymi obrusami stoły tworzą instalację artystyczną.

Jarosław Bikiewicz (1981) – projektant, kurator wystaw. Studiuje w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Projektuje kolekcje autorskie tkanin, ceramiki użytkowej oraz mebli, tworzy koncepcje projektowe w oparciu o dysfunkcje widzenia człowieka. Laureat III edycji Konkursu Innowacyjny pomysł na Uniwersytecie Łódzkim oraz nagrodzony przez Muzeum Sztuki w Łodzi w XXXI Konkursu Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2014.

Zobacz także:

Łódź Design Festival na OFF Piotrkowskiej (foto)

Łódź Design Festival 2014! (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *