glownyProletaryat, Normalsi i Perfect. Tradycyjnie w iści rockowy sposób zainaugurowano w Łodzi siódma edycję Jarmarku Wojewódzkiego.

  
Pierwsi na scenie umiejscowionej na Piotrkowskiej przy Centralu II pojawili się nestorzy punkrocka. Pabianicki Proletaryat zaprezentował w Łodzi swoje  najbardziej znane kawałki, takie jak „Szare szeregi” czy „Jak ptak”. Publiczność początkowo dość niechętnie, jednak z czasem ciepło przyjęła kapelę i zaczęła się bawić, pogować. Na deser Proletaryat zaserwował „Hej naprzód marsz” i „Srajmy” – kultowy w wielu kręgach kawałek sprzed ponad piętnastu lat. Zaczęło się ostro, potem było nieco lżej.

 

Na scenie pojawili się Normalsi, jedna z najciekawszych kapel pochodzących z Łodzi. Szkoda, że do tej pory chłopakom nie udało przebić się w Polsce, gdyż wcale nie wydają się być gorsi od Comy. Pokazali na co ich stać w piątek wieczorem. Można powiedzieć, że widownia Normalsów pokochała od pierwszej minuty. „Nie ma mowy” w wykonaniu fanów przyćmiło kilkakrotnie „Autobiografię” Perfectu, czyli sztandarowy utwór śpiewany przez słuchaczy podczas każdego koncertu.

Tak oto nastała 21 i gwiazda wieczoru. Perfect rozpoczął z lekkim falstartem, złym nagłośnieniem wokalu. Jednak z minuty na minutę Grzegorz Markowski i spółka pokazali, że są rodzimymi Rolling Stones’ami i mimo wieku nadal potrafią dać czadu.

W sobotę jarmark zdominują budki z tradycyjnymi wyrobami ustawione na Piotrkowskiej. Po 19 rozpocznie się cześć kabaretowa imprezy. Pełen program tego, co się będzie dziać znajdziecie tutaj.
 
Proletaryat ProletaryatProletaryat Proletaryat
Proletaryat Proletaryat Proletaryat
Proletaryat Proletaryat Normalsi
Normalsi Normalsi Normalsi
NormalsiNormalsi Normalsi Marszałek
Perfect Perfect Perfect
Perfect Perfect Perfect
Perfect Perfect
/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl
  
Zobacz także:
{jumi [media/reklama.htm]}
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
036rr
LDZ Alternatywa 2014: Rita Pax (foto)
IMG_0352
INRA w W Y (foto)
17082012_117
The Blue Rabbit w Willi Grohmana (foto)
1 Komentarz
  • Kaśka
    5 września 2010 at 11:22

    Powiem tak autor tego artykułu …. chyba jest stronniczy. Normalsi grali przed swoja publicznością …grają te kawałki co tydzień po pubach …dziwne żeby publiczności ich nie znała.
    Dajcie im zagrać w innym mieście … to już nikt z publiczności nie zaśpiewa.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*