Rozpoczynają się przygotowania do organizacji wiosennego jarmarku świątecznego na ulicy Piotrkowskiej. W Łodzi znów pojawią się wystawcy z całej Polski oferując regionalne przysmaki i tradycyjne wyroby a także delikatesy i ozdoby świąteczne. Organizatorzy będą też zaskakiwać klientów dodatkowymi atrakcjami i proponować warsztaty oraz występy artystyczne w świątecznym klimacie.

Przez ponad dwa tygodnie okolice pasażu Schillera zapełnią się kolorowymi stoiskami, świąteczną dekoracją oraz zapachami tradycyjnych specjałów. Łódzki Jarmark Wielkanocny trwać będzie od 31 marca do 15 kwietnia i zakłada bogaty program atrakcji, w tym wydarzenia skierowane do osób z Ukrainy. Organizatorzy wyjdą naprzeciw kulturalnym potrzebom naszych sąsiadów, którzy przebywają
w Łodzi a także planują prowadzenie zbiórek wspierających osoby z ogarniętego wojną kraju.

Na Piotrkowskiej stanie blisko 40 domków handlowych z asortymentem rękodzielniczym, tradycyjnymi wyrobami, delikatesami oraz ozdobami świątecznymi. Na liście wystawców znajdują się polscy, rodzimi producenci i rzemieślnicy, ale kupić będzie można też nieco egzotyczne rękodzieło z różnych stron świata. Nie zabraknie rozmaitości na wielkanocny stół poczynając od obrusów, serwet i koszyków przez dekoracje świąteczne z wikliny i siana, a kończąc na tradycyjnych wyrobach: wędlinach z domowej wędzarni, chlebach na zakwasie, serach z Podhala, miodach naturalnych, czy chałwie ręcznie wyrabianej i winach regionalnych ciastach, miodach i, co najważniejsze podczas Wielkanocy, ekologicznych jajach. Dla amatorów słodkości przygotowane będą stoiska z wypiekami świątecznymi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
grakademia3
Grakademia #3
masakryyrczna
Październikowa Masa Krytyczna
kontakt2012-plakat1
Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt Łódź 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*