Jarmark Francuski na Piotrkowskiej (foto)

glowne_jarmark_francuski

Jarmark Francuski zagościł po raz pierwszy na ulicy Piotrkowskiej. Od 25 do 31 maja łodzianie mieli okazję zapoznać się ze smakami francuskiej kuchni oraz produktami francuskiego rzemiosła.

Organizowany przez PAQ Organisation Jarmark Francuski pojawiał się już w latach ubiegłych w największych miastach Polski. Olbrzymia popularność wydarzenia skłoniła organizatorów do powrotu nad Wisłę i zaprezentowania się w nowych miejscach.

Aromat świeżo pieczonych rogalików, bagietek, ciasteczek, ciast i herbatników bretońskich, w połączeniu z zapachem setek przypraw i suszonych owoców z byłych kolonii francuskich na Karaibach wypełniły ulicę Piotrkowską.

Nie zabrakło rzecz jasna różnych gatunków win i serów – od Mont d’Or w tradycyjnej drewnianej konfekcji do Rocamadour z Pirenejów czy camembert. Stoiskom z najlepszymi produktami francuskiej kuchni towarzyszyły wystawy wyrobów rzemieślniczych: tkanin, ubrań, obrusów, perfum, mydeł prowansalskich i innych wyrobów rękodzielniczych.

Na Jarmarku Francuskim pojawiły się produkty, których nie spotkamy w polskich sklepach. To jedyna okazja, by spróbować prawdziwego smaku Francji. Stoiska wystawców rozłożone są na ulicy Piotrkowskiej, na odcinku od ul. Nawrot do ul. Roosevelta. Nie zabrakło licznych atrakcji dla uczestników, w tym degustacjei i pokazów.

Jarmark potrwa do 31 maja.

(Tekst-Źródło; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o kuchni w Łodzi? Kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *