IMG_301020 maja o 18 wszyscy fani Janusza L. Wiśniewskiego mogli spotkać się z nim w empiku w Manufakturze i zadać mu pytania. Dla tych, którzy nie wiedzą jest to autor takich publikacji jak „Zespoły napięć”, „Bikini”, czy „Na fejsie z moim synem”. Największą sławę przyniósł mu jednak jego debiut pisarski „Samotność w sieci”. Na podstawie tej książki powstał film i serial telewizyjny emitowany na TVP.

Janusz L. Wiśniewski pojawił się w empiku ze swoją nową książką „Udręka braku pożądania”, która jest zbiorem tekstów drukowanych na łamach czasopisma „Pani”. Autor porusza w tej książce prawdziwe historie, których był świadkiem bądź po prostu ktoś pragnął mu je opowiedzieć. Znajdziemy tam opowieść o lęku przed rakiem, niewolnictwie seksualnym, menopauzie, czy ofiarach przemocy domowej. Nie zabraknie tęsknoty za miłością, rozpaczy po rozwodzie czy  notorycznie rozdrapywanych ran.

Na spotkaniu oprócz genezy nowej książki pisarz opowiadał o swoim życiu we Frankfurcie, o powrotach do Polski, o pracy w korporacji i braku czasu na częstsze pisanie. Zdradził także swoim fanom, iż jest w przygotowaniu kolejnej książki, którą wydać ma Wydawnictwo ZNAK. Tym razem nie będzie to publicystyka i daje sobie rok na skończenie jej.

joomplu:109457

Oczywiście fani, którzy pojawili się, aby porozmawiać z autorem ich ulubionych książek,nie szczędzili na pytaniach. Wiśniewski opowiadał, jak to się stało, że „Samotność w sieci” została zekranizowana, czy jest zadowolony z jego efektu, a także jakie zabawne i wzruszające wiadomości dostawał po publikacji swojego pierwszego dzieła. Podobno tonął w e-mailach i niestety nie wszystkie były przychylne. Wiele osób nie wierzyło mu, że można zakochać się przez Internet, a po latach Ci sami ludzie wysyłali mu wiadomości, iż mylili się, bo właśnie sami przeżywają ten stan.

Ze względu na to, że bardzo dużo pytań, mimo wszystko, dotyczyło „Samotności w sieci” autor przyznał się, że Rosja planuje nakręcić swoją własną ekranizację tej powieści. Co więcej, jest już wybrana główna aktorka: Swietłana Chodczenkowa, znana przede wszystkim z filmu „Mała Moskwa”. Głównym bohaterem będzie Polak, ale cały czas trwa casting. Jedno jest pewne. Janusz L. Wiśniewski po raz kolejny zagra bezdomnego na peronie. Takie było życzenie pisarza.

Autorskie spotkanie trwało ponad godzinę, po czym Wiśniewski podpisywał fanom wszystkie książki, jakie ze sobą przynieśli. Oczywiście obiecał, że za rok, kiedy pojawi się nowa powieść, przyjedzie do Łodzi, aby o niej opowiedzieć, ponieważ mimo iż pochodzi z Torunia, Łódź jest mu bardzo bliska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
puls_261
Festiwal Puls Literatury w Tomaszowie Mazowieckim (foto)
nowe_inspiracje_14_pla7
Nowe inspiracje 2014
IMG_7273
IX Festiwal Puls Literatury – dzień Bierezina (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*