IMG_2187

Od 28 kwietnia do 31 lipca w przestrzeni Muzeum Miasta Łodzi można oglądać przekrojową wystawę Jan Sztaudynger. Wystawa w 110. rocznicę urodzin poety (1904-1970). Jej kuratorem jest Marta Skłodowska.

Ekspozycja obejmuje osobiste pamiątki, archiwalne zdjęcia, dokumenty rodzinne i liczący kilkadziesiąt pozycji książkowych dorobek twórczy. Przygotowano również, na kształt np. Gabinetu Tuwima, przestrzeń twórczą Jana Sztaudyngera.

– Wystawa poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty  pokazuje historię rodziny poety, opowiada o jego pasjach, którymi były teoria lalkarstwa i – grzyby, które potrafił znaleźć nawet na ulicy Piotrkowskiej – mówi kurator wystawy, Marta Skłodowska – Ekspozycja pokazuje także fotografie wnętrza jego łódzkiego mieszkania przy ul. Żwirki 1c, ulubione sprzęty osobiste przedmioty. Plansze prezentowane na wystawie zostały przygotowane przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Dodatkowo z okazji sto dziesiątych  urodzin poety jego wiersze pojawią się w środkach komunikacji publicznej, autobusach i tramwajach.

Zobacz także:

– Lech Kunka (1920-1978) w Muzeum Miasta Łodzi (foto)

Maria Diduch. Wewnętrzny ład przestrzeni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4522
Fotofestiwal 2014: Tożsamość (foto)
FOTO_ADAM_ADAMSKI_1
Adam Adamski – Światy współistniejące (foto)
Kształt wyobrażonego w Galerii Bałuckiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*