IMG_0829W sobotę, 9 listopada, w Domu Literatury zorganizowano koncert Jakuba Pawlaka. Tym razem towarzyszył mu trzyosobowy zespół. Impreza odbyła się z okazji wydania w październiku br. debiutanckiej płyty pt. Sezon.

Jakub Pawlak pochodzi z podłódzkiego Niesułkowa. Ten młody wokalista, muzyk (gra na akordeonie, kazoo i trąbce), a także performer od kilku lat robi furor i wygrywa wszystkie najważniejsze konkursy piosenki artystycznej w kraju, a także poza Polska. Zdobył m.in. I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na 20 Rock und Chanson Festival w Kolonii w 2012 r.. oraz Grand Prix PPA we Wrocławiu w 2012 r.

IMG_0814

W trakcie ponad godzinnego koncertu Jakub Pawlak zaprezentował kilkanaście utworów opartych na tekstach polskich poetów – Joanny Kulmowej, Józefa Barana, Rafała Wojaczka czy Juliana Tuwima. W pierwszej części, w której mogliśmy usłyszeć m.in. Tańcowały dwa Polaki, Balladę o Arenie Cyrkowej i Czerwonego Kapturka 62, aranżacje były skoczne, łączące w sobie elementy ska, folku czy polski. W drugiej, bardziej rozbudowanej muzycznie, a zarazem  jednostajnej mogliśmy usłyszeć m.in. Która zmęczona śpi, Wyratuj Ty mnie z męki i tytułowy Sezon.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The_Holmes_Brothers_20111107-4430mw
The Holmes Brothers w Wytwórni (foto)
Mery Spolsky w Ogrodach Geyera (foto)
IMG_3160
Dr Misio w Scenografii (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*