_MG_89088 i 9 października o godz. 19.07 w Teatrze Arlekin zobaczmy premierę sztuki dla dorosłych – JakiTaki. To autorski spektakl Jarosława Figury.

„JakiTaki” to spektakl o złożonych relacjach głównego bohatera z własnym ojcem , matką i licznymi kobietami, które spotkał na swojej drodze, a także o niemożności pełnego spełnienia w życiu. Być może nastąpi ono dopiero w kontakcie z szeroko pojętym Bogiem, którego „JakiTaki” szuka. W tych poszukiwaniach, za każdym razem przeszkadza mu jakaś demoniczna siła, niszcząca międzyludzkie kontakty i wikłająca człowieka w szereg uzależnień.
Przedstawienie oparte jest na wątkach z życia występującego aktora.

JakiTaki – potrafi czuć i myśleć, a ciągle ulega pokusom świata.  Jest, wciąż pyta i błądząc w życiu, szuka odpowiedzi na szereg pytań – Jak żyć i po co? Skąd przybyliśmy? Kim jesteśmy? I dokąd zmierzamy? Każdy z nas chciałby wiedzieć. Każdy JakiTaki. To niezbędny warunek do poczucia szczęścia. Ukrytego głęboko, we wnętrzu człowieka. Wnętrze ludzkie – wielka tajemnica. Raz nienawidzi, innym razem kocha. Dlaczego tak się dzieje? Nikt do końca nie wie. Wszyscy czuliby szczęście poznając odpowiedź. Ale najpierw, by je poczuć, trzeba się oczyścić. Wyrzucić z siebie to wszystko, co boli. Usłyszeć szepty naszego sumienia. Albo zagłuszyć. Mamy wolny wybór. Wtedy szczęście, po chwili, smakuje inaczej.

_MG_8561

Realizatorzy przedstawienia:

Jarosław Figura – od 25 lat aktor i dyrektor techniczny  Sceny Plastycznej KUL, absolwent filologii polskiej UMCS w Lublinie i Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży PWST we Wrocławiu. Zrealizował kilkanaście spektakli premierowych Leszka Mądzika; zagrał w ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej,  na scenach większości krajów europejskich, a także m. in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii. Reżyser
 i scenograf; kilkanaście spektakli autorskich i wystaw – m.in. w Muzeum Narodowym w Kielcach; w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Śladami Singera; reżyseria światła w OPT  Gardzienice.

Kamil Witaszak – aktor, performer, tancerz; absolwent  PWST we Wrocławiu (2010 r.); na co dzień związany z Teatrem  Lalek Arlekin w Łodzi; pracował w teatrze lalkowym w Cieszynie (Tesinskie Divadlo), w Cyrku Ocelot; czynnie zajmuje się tańcem kontakt – improwizacja; zaczynał przygodę z teatrem w teatrze ulicznym (Teatr Wodzisławskiej Ulicy); współpracował z Teatrem Polskim i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

* W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

JakiTaki

reżyseria: Jarosław Figura
muzyka: Julia Owczarek
ruch sceniczny: Ilona Gumowska

występują:
Kamil Witaszak i Jarosław Figura
głos matki: Katarzyna Stanisz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
LULA-plakatMAlY
Premiery teatralne – grudzień 2013
Teatralna (wy)Bawialnia online powraca!
chmura
Letnia Scena Forum 2012 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*