Jak wytresować smoka – recenzja

jak_wytresowac_smokaJak wytresować smoka to najnowsze dzieła twórców Shreka, Kung Fu Pandy oraz Madagaskaru. Ta informacja mówi praktycznie wszystko.

 
Najnowsze dzieło Dreamworks to opowieść o nastoletnim wikingu, który mieszka w wiosce Berk, nawiedzanej od wieków przez smoki. Krwiożercze bestie atakują domy i porywają zwierzęta. Waleczni wikingowie walczą z nimi poszukując smoczego gniazda, miejsca gdzie ów magiczne istoty zamieszkują.

Problem polega na tym, że ów młody wiking o imieniu Czkawka ani nie jest potężny, ani waleczny. W dodatku zamiast zabijać smoki zaprzyjaźnia się z jednym z nich.

Nowe dzieło twórców Shreka zachwyca warstwą wizualną, szczególnie w wersji trójwymiarowej smoczy lot w otoczeniu skalistych klifów wygląda przepięknie. Z czasem można się złapać na tym, że zaczyna odbierać się film, jak produkcje fabularną z prawdziwymi ludźmi, a nie komputerową animację.

Jak wychować smoka to bajka dla nieco starszych dzieci. Nie jest to produkcja przepełniona dowcipem i kąśliwymi sformułowaniami, to przygodowe kino akcji opowiadające o przyjaźni i zrozumienia innych. Dlatego też najnowsze dzieło Dreamworks może nieco zawieść tych, którzy przyzwyczaili się do produkcji a’la Shrek, czy Planeta 51 – Jak wychować smoka to bajka ładna, ale nastawiona na tradycyjne familijno-przygodowe, a nie komediowe kino bawiace się konwecjami.

 

Jeden komentarz do “Jak wytresować smoka – recenzja

  • 21 lipca 2013 o 19:54
    Bezpośredni odnośnik

    Co mam tu do powiedzenia ten Film to Kompletny… Odlot! Kocham każdą najmniejszą sekundę oglądałam go 5 razy i wiecie co ? Historia mi się w cale nie znudziła te efekty które są w najciekawszych momentach nadają mu takiej miłej ciepłej atmosfery i tego szoku! Jak zobaczyłam zwiastun moja myśl To będzie Oklepana Historia o dążeniu do celu który i tak osiągnie i głupie oklepane żarty ! Wiecie co wcale tak nie było w końcu DMW wzieło się w garść po ostatniej klapie Potwory kontra opcyy dla mnie to było oklepane i durne ale to wzruszające a o muzyce nie wspomne To ich najlepsza produkcija i nie wiem co ludie widą w Shreku to jest o niebo lepsze!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy