jaktojestDwóch nastoletnich chłopców Ziggy (Eugene Byrne)  i  Robbie  (Josh Bolt) spędzają razem wakacje. Ich myśli i działania wciąż krążą wokół jednego – seksu. Każde ich działanie podporządkowane jest więc jednemu z najważniejszych celów – stracie dziewictwa.

Tego lata żadnemu z nich to się jednak nie udaje. W drodze powrotnej Robbie nagle traci przytomność. Piętnastolatek ku swojemu niezadowoleniu trafia na szpitalny oddział dziecięcy. Rodzice i lekarze ukrywają przed nim wyniki badań, a wszyscy wokół nagle stają się bardzo poważni. Od czego jednak ma się kumpli ? Prosi Ziggiego, by ten wykradł kartę choroby. Z odszyfrowanej łacińskiej nazwy choroby wyczytuje straszną diagnozę – śmiertelna wada serca. Całe dzieciństwo pęka niczym bańka mydlana  – Ja mam 15 lat nie chcę umierać! – wykrzykuje. Wizja zbliżającej się śmierci staje się o tyle straszniejsza, gdy Robbi uświadamia sobie, że umrze będąc prawiczkiem. Tu zaczyna się walka z czasem. Jego najlepszy kumpel robi wszystko by tak się nie stało.

„Jak to jest”, gdy przyjaźni się dwóch nastolatków? Jak to jest, gdy jeden z nich okazuje się być śmiertelnie chory, a ten drugi gotowy jest spełnić nawet najtrudniejszą obietnicę? Wydaje się, że takich relacji miedzy nastolatkami już wcale nie ma. Zanikły gdzieś w świecie gier i przemocy, a jednak… To piękny film o dojrzewaniu, przyjaźni, a przede wszystkim o umieraniu. Trudne kwestie – inicjacji seksualnej i przedwczesnej śmierci przedstawione tu zostały ze świeżością i humorem. Nie ma tu ani krzty nieprawdy. W chłodnym  Liverpoolu, wśród surowych murów przedmieścia toczy się brawurowa akcja, okraszona doskonałym humorem. Realizmu dodaje  gra debiutujących aktorów, którzy są w stu procentach naturalni, co czyni obraz bardziej niewinnym.

Film brytyjskiego reżysera Bruce’a Webba, został nagrodzony na poznańskim festiwalu Ale kino! Gdzie zdobył nie tylko nagrodę w 2010 roku, ale również nagrodę Jury Młodzieżowego. Ten głos niech będzie dla Was najważniejszy! Moim uczniom też bardzo się podobał Zachęcam więc do obejrzenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zywe
Żywie Biełaruś! – recenzja
uczenczarnoksieznika
Uczeń czarnoksiężnika – recenzja
toystory3
Toy Story 3 – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*