Jak zaprezentować swój projekt, by producent zechciał zaangażować się w produkcję? Czym są złote zasady animacji i jak je stosować? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów Masters w czasie ANIMARKT Stop Motion Forum, które odbędzie się w dniach 7-11 grudnia 2021 stacjonarnie w Łodzi, ale też online. Rusza nabór na warsztaty.

Już teraz twórcy animacji mogą zarejestrować się na wybrane warsztaty w sekcji Masters w ramach tegorocznego ANIMARKT Stop Motion Forum. Organizatorzy wydarzenia od lat wspierają rozwój branży nie tylko poprzez umożliwienie kontaktów biznesowych, ale też działania profesjonalizacyjne dla twórców. – Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jak zawsze prowadzone przez uznanych na świecie fachowców – mówi Paulina Zacharek, organizatorka ANIMARKT Stop Motion Forum. – Zajęcia są też świetną okazją do poznania ludzi z branży animacji, wymiany kontaktów i twórczej wymiany myśli. To także możliwość zdobycia wiedzy od światowej sławy twórców. Bardzo cieszymy się, że tym razem będziemy mogli się spotkać na żywo!

Pierwszym z gości zaproszonym do prowadzenia zajęć warsztatowych w sekcji Masters jest Marcos Valin, światowej sławy animator, który pracuje w branży od ponad piętnastu lat. Zaczynał jako animator 2D, ale z czasem odkrył technikę stop motion, którą eksploruje od dziewięciu lat. Animuje głównie filmy pełnometrażowe, współpracując z nominowanymi do Oscara reżyserami, takimi jak Tim Burton, Wes Anderson, Claude Barras i Travis Knight. Pracował przy takich projektach jak „Wyspa psów”, „Kubo i dwie struny” czy „Frankenweenie”. Od 2018 roku pracuje również jako animator przy filmach 3D, ale stara się angażować także w jak najwięcej projektów stop motion, zwykle krótkometrażowych. Warsztaty te dadzą możliwość poszerzenia wiedzy na temat animacji postaci, jak również eksploracji złotych zasad animacji i zdobyciu umiejętności posługiwania się nimi przy jednoczesnym dbaniu o detale i charakter animacji. Na uczestników tygodniowego warsztatu czeka także praca nad takimi elementami jak timing, inscenizacja, łuki, wyprzedzanie, balansowanie eye darts czy stosowanie blockingu.

Druga propozycja to warsztaty pitch deck z Zofią Jaroszuk – producentką filmową z nagradzanego studia Animoon. Zakwalifikowani uczestnicy poznają sprawdzone triki jak przygotować pitch projektu tak, by zachęcić producenta. Podczas warsztatu omówione zostaną także kwestie związane ze  współpracą na linii producent-reżyser czy prawem autorskim.

Aby wziąć udział w warsztatach podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2021 należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie oraz dołączyć wymagane materiały – życiorys, showreel i opis pomysłu na film. Więcej informacji na temat naboru dostępnych jest na www.animarkt.pl/masters/warsztaty. Nabór chętnych potrwa do 31 października. Ostateczna lista osób wybranych do uczestnictwa zostanie ustalona przez poszczególnych prowadzących i ogłoszona 10 listopada.

Warsztaty, to nieodłączna składowa programu ANIMARKT Stop Motion Forum. Uzupełniają one sekcję ANIMARKT Pitching, która dedykowana jest twórcom przygotowującym krótkometrażowe, animowane projekty stop-motion. Nabór do niej trwa także do 31 października. Ta konkursowa część wydarzenia to możliwość zaprezentowania pomysłu przed grupą ekspertów z branży animacyjnej, pozyskania partnerów oraz zdobycia nagród, które wspomogą produkcję filmu.

Program każdej edycji wydarzenia konsultowany jest z Radą Programową, którą tworzą: animator Tim Allen (m.in. „Wyspa psów”, „Fantastyczny pan Lis”, „Gnijąca panna młoda”), dziennikarka Nancy Denney-Phelps, producentka i dystrybutorka Luce Grosjean (Miyu Distribution) i producentka Zofia Jaroszuk (Animoon).

 

ANIMARKT Stop Motion Forum jest dofinansowane ze środków, Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

ANIMARKT Stop Motion Forum jest to jedyne takie wydarzenie branżowe koncentrujące się na najważniejszych problemach i wyzwaniach związanych z produkcją animacji poklatkowej.  Jego głównym celem jest stworzenie platformy do dzielenia się doświadczeniami i praktykami między twórcami filmów poklatkowych, dystrybutorami, nadawcami, producentami, dostawcami usług animacyjnych oraz przedstawicielami branży z całego świata.

Pitchingi, konsultacje z ekspertami i tworzenie sieci kontaktów mają na celu konsolidację branży, a także ułatwienie nawiązania międzynarodowych koprodukcji i współpracy.

Lista warsztatów podczas ANIMARKT Stop Motion Forum 2021:

  1. Animacja postaci,  7-9 grudnia 2021, prowadzący: Marcos Valin
  2. Jak znaleźć producenta? Warsztaty pitch deck, 7-8 grudnia 2021, prowadząca: Zofia Jaroszuk

Więcej informacji: www.animarkt.pl/masters

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
w1263_plakat
14. Tydzień Kina Hiszpańskiego
Premiery kinowe – lipiec 2018
Rotterdam
Międzynarodowy Festiwal Filmowy z Rotterdamu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*