Jak „napisać film” przez wakacje?

bahamafilmsJuż po raz drugi każdy kinoman będzie mógł spróbować swoich sił w roli scenarzysty. BAHAMA FILMS organizuje wakacyjną edycję kursu scenariopisarstwa, na którym uczestnicy poznają podstawy warsztatu, a następnie napiszą pod opieką dwóch prowadzących scenariusz 30-minutowego filmu fabularnego.

„Pierwsza edycja kursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaowocowała niespełna trzydziestoma gotowymi scenariuszami filmów krótkometrażowych. Na prośbę samych zainteresowanych postanowiliśmy przygotować przyspieszone, intensywne warsztaty wakacyjne.” – powiedział Wiktor Piątkowski, założyciel BAHAMA FILMS.

Zajęcia prowadzone w małych grupach (6-8 osób) w centrum Warszawy rozpoczynają się już w ostatni weekend czerwca. W trakcie czterech 7-godzinnych spotkań uczestnicy zapoznają się z tajnikami warsztatu scenarzysty, począwszy od wyboru tematu, opracowania konceptu i struktury scenariusza, aż po sposób kreacji postaci i pisanie dialogów. Oprócz tego dowiedzą się, jak wygląda rynek filmowy, na jakie scenariusze jest największy popyt oraz gdzie należy zgłosić się z gotowym materiałem. Na każde spotkanie zaproszony będzie gość z branży filmowej: reżyser, kierownik produkcji i prawnik specjalizujący się w prawie autorskim.

W trakcie trwania kursu każdy uczestnik napisze pod opieką prowadzących własny scenariusz 30-minutowego filmu fabularnego oraz zdobędzie podstawowe umiejętności stanowiące punkt wyjścia do dalszego rozwoju twórczego. Ponadto wszystkie scenariusze wezmą udział w konkursie z nagrodami.

 
„To bardzo pożyteczny kurs. Prowadzący mobilizują kursantów do systematycznej pracy nad własnymi pomysłami, które krystalizują się w końcu i przybierają postać gotowego tekstu.” – powiedział Krzysztof Siemieński, jeden z uczestników pierwszej edycji kursu. Inny kursant, Krzysztof Grajper, dodał – „Był to także bardzo miło spędzony czas, bo przebywanie z ludźmi tak jak ja fascynującymi się filmami to sama przyjemność.”
 
Wiecej na stronie organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy