W czwartek, 9 maja o godz. 20 w Fabryce Sztuki rozpocznie się koncert duetu Jachna/Chojnacki. Wstęp wolny.

Płyta „JaCho” duetu Jachna/Chojnacki jest wynikiem sesji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie Wojciech Jachna i Zbyszek Chojnacki spotkali się studiując. Zarejestrowany materiał to efekt spotkania w przyjacielskiej atmosferze i swobodnego muzykowania przy użyciu elektronicznie preparowanych instrumentów – trąbki i akordeonu. Swobodny przepływ myśli i muzyczny dialog.

WOJCIECH JACHNA – (1976) trębacz i improwizator. Absolwent Historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz jazzu i muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim, a także Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Tomkiem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim, Rafałem Kołackim,Tomkiem Gadeckim, Marcinem Dymitrem, Jacaszkiem, Anną Zielińską, Ksawerym Wójcińskim, Jackiem Mazurkiewiczem, Arturem Maćkowiakiem, Kubą Ziołkiem, Rafałem Iwańskim. Obecnie współtworzy wiele ciekawych, nowych składów – Innercity Ensemble, Jachna/Buhl, Sundial – Jachna/Tarwid/Karch, Jachna/Wójciński, Jachna/Cichocki/Urowski/Krawczyk czy Jachna/Mazurkiewicz/Buhl.

ZBIGNIEW CHOJNACKI – (1992) akordeonista, improwizator. Muzykę oraz dźwięki postrzega swobodnie i umownie, najistotniejszy jest dialog i spotkanie z drugim człowiekiem. Każda forma wydawania dźwięku jest ułatwieniem nawiązania kontaktu z ludźmi. Inspiracje czerpie z elementów najczęściej niezwiązanych bezpośrednio z muzyką, jak sam mówi „stara pralka, źdźbło trawy, warkot silnika autobusu, a nawet zwykle krzesło na środku sceny mogą być inspirujące”. Pomimo młodego wieku współpracował już z wieloma wybitnymi muzykami sceny zarówno jazzowej jak i improwizowanej m.in. Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Kochanem, Adamem Pierończykiem, Anną Gadt, Warsaw Improvisers Orchestra, Krzysztofem Gradziukiem, Troyem Millerem, Otto Williamsem, Jerzym Małkiem. Oprócz działalności solowej na stałe współtworzy grupę Backspace, która określa swoja grę jako improwizowana muzykę współczesną. W listopadzie 2015 roku ukazała się solowa płyta Zbyszka zatytułowana „Elektrotropizm’”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
berseker
Berserker i Gemini Abys w Stereo Krogs
blackkk
Alter Bridge na Impact Festival
depeche_mode_zagrali_w_odzi_foto_20100211_1683921410
Depeche Mode ponownie w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*