DSCF1328W czwartek, 9 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 odbył się wernisaż wystawy fotografii Jacka Lamparskiego. Nosi ona tytuł „Na wschód od Edenu”. Wydarzenie zgromadziło zainteresowanych gości, którzy wędrowali po Galerii ŁDK, podziwiając fotografie Lamparskiego. Po godzinie 19 miało miejsce przemówienie autora, któremu towarzyszył odpowiedzialny za teksty współgrające z wystawą, Michał Kuligowski. Fotograf opowiadał o swojej miłości do Azji i jej inspiracji, aby pokazać prawdziwe oblicze Wschodu, głównie Indii, Nepalu i Sri Lanki, zachodniej publiczności.

Jacek Lamparski, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz fotograf reklamowy. Na co dzień pracuje w studiu fotografii reklamowej w centrum Łodzi, stworzył przez życie tysiące grafik oraz fotografii, które były retuszowane i sztucznie upiększane, aby sprzedać produkt i pobudzać ludzkie zmysły, wyobraźnie oraz żądze. Przez lata pracy zdążył do tego przywyknąć, jednak w końcu zapragnął sięgnąć głębiej. „Na wschód od Edenu” to fotografie realizowane w Azji. Lamparski, uciekając od zachodniej obłudy, kompsuncjonizmu, przerysowania i pompatycznej sztuczności, tym razem chciał uchwycić na zdjęciach moment, spontaniczność. Jego zamysłem była obserwacja, unikanie oczywistych póz czy gier. „Człowiek Wschodu, który pozuje, oddaje siebie wraz ze swą intymną wrażliwością, aby pozostać na fotografii jako „rajska Ewa”. Choć może niedoskonała fizycznie, ale autentyczna duchowo.” – pisze o wystawie Michał Kuligowski na stronie Łódzkiego Domu Kultury.

Wystawa mieszcząca się w Galerii ŁDK (wejście od ul. Traugutta) czynna będzie do dnia 30 kwietnia 2015 (czwartek) od wtorku do soboty w godz. 14-18.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8584
Krzysztof Jarczewski – Zapozowani (foto)
IMG_9100
#IdaTheFilm w Muzeum Kinematografii (foto)
IMG_8369
Opowieść o lesie w Galerii ŁTF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*