Ksiga_Fabryk_odzi27 kwietnia w Galerii 87 odbyła się promocja książki Jacka Kusińskiego – Księga fabryk Łodzi. W spotkaniu uczestniczyli współautor  Maciej Janik z Archiwum Państwowego w Łodzi oraz wicedyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi –  Piotr Bierczyński.

Podczas spotkania  wicedyrektor Biblioteki WiMBP w Łodzi ogłosił, że publikacja Kusińskiego  otrzymała nagrodę Złoty Ekslibris  w kategorii  najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi za rok 2009. Złoty Ekslibris przyznawana  jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Łodzi od 1992 roku, w czterech kategoriach: najlepsza książka o Łodzi, najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.

To już trzecia nagroda w tym konkursie dla Jacka Kusińskiego. Wcześniej nagrodzono inne jego albumy: Piotrkowska spacer pierwszy oraz Miasto – City. Uroczyste rozdanie Nagród Złoty Ekslibris odbędzie się 27 maja br.  w sali konferencyjnej Biblioteki przy ul. Gdańskiej  100/102.

Wtorkowa promocja albumu połączona była z prezentacją prac autora. Na spotkanie przyszli miłośnicy fotografii, ale przede wszystkim naszego miasta.

Publikacja Kusińskiego jest niepowtarzalnym albumem ukazującym fabryczną Łódź z lotu ptaka. W książce odnajdziemy fotografie,  stare pocztówki oraz barwne opisy  około  dwustu  łódzkich fabryk. Materiał uporządkowano  nazwami ulic, dzięki czemu łatwo odnaleźć poszukiwany obiekt. Wyjątkowy album jest owocem współpracy Jacka Kusińskiego z Ryszardem Bonisławskim, znanym popularyzatorem wiedzy o Łodzi oraz Macieja Janika z Archiwum Państwowego w Łodzi.

Jacek Kusiński: Księga fabryk Łodzi, Wydawnictwo Jacek Kusiński, Łódź 2010.

Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi
Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi
Jacek Kusiński – Księga fabryk Łodzi
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3010
Janusz L. Wiśniewski w EMPIKu (foto)
Biblioteka Kostka wyremontowana (foto)
SAM_0557
Spotkanie z Alicją Mazan-Mazurkiewicz (foto)
2 komentarze
 • Anna Józefowicz
  6 października 2011 at 12:52

  Pięknie z obrazowane to nasze tak podupadłe miasto …

 • Mała Beata
  25 stycznia 2011 at 19:44

  Dopiero dzisiaj obejrzałam album 25.01.2011 rok jest przepiekny.. to prezent dla Łodzi.. Dziękuję wszystkim za coś tak fantastycznego.. szczególne uznanie dla fotografa..
  Pozdrawiam
  Beata

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*